Ciekawe

Wentylacja pomieszczeń produkcyjnych

O tym, jak istotne jest odpowiednie wentylowanie pomieszczeń produkcyjnych wiedzą przede wszystkim właściciele dużych zakładów przetwórczych branż: chemicznej, galwanicznej, farmaceutycznej, budowlanej. Zagrożenia wynikające z gromadzących się gazów to przede wszystkim wybuch, zatrucie. Jak radzić sobie z tymi problemami?

Przede wszystkim: odpowiednia wentylacja

Kluczem do podniesienia bezpieczeństwa pracowników oraz parku maszynowego w miejscach zagrożonych wybuchem jest stosowanie odpowiednio dobranych wentylatorów przeciwwybuchowych. Są one odpowiednio zaprojektowane, aby mogły pracować w zróżnicowanych temperaturach. Obudowa wentylatorów przeciwwybuchowych pokryta jest warstwą lakieru zapobiegającego powstawaniu rdzy – dzięki temu produkt na długo zachowa swój wygląd oraz właściwości. Łopaty wentylatora wykonano z trwałych i odpornych na odkształcanie materiałów.

W przypadku pomieszczeń w których tworzone są farby czy leki istnieje spore zagrożenie związane z zatruciem oparami. W takich przypadkach również konieczne jest zastosowanie wentylatorów – mogą być to wentylatory ścienne lub przenośne. Modele przenośne są lekkie i możliwe jest ich wykorzystanie w dowolnym momencie, kiedy zajdzie taka potrzeba.

O wentylatorach oraz ich zastosowaniu czytaj więcej na planetfan.pl.