Ciekawe

Wczasy last minute – co warto o nich wiedzieć?

Wczasy last minute są jednymi z najchętniej wybieranych przez polskich klientów biur podróży. Skąd tak duża popularność tego rodzaju wyjazdów? Co warto wiedzieć o wczasach last minute? Oto kilka ważnych informacji!

Na czym polega last minute?

Wycieczki last minute dostępne są w każdym biurze podróży, mogą dotyczyć zarówno wczasów krajowych, wczasów zagranicznych czy egzotycznych. Last minute obejmują również wycieczki objazdowe. Aby uczestniczyć w takich wczasach konieczne jest udanie się do wybranego biura podróży i zapłacenie odpowiedniej kwoty. Wycieczka last minute nie różni się niczym od klasycznych wycieczek kupowanych z wyprzedzeniem. Niezwykle ważne jest jednak to, aby kupujący miał świadomość, że wyjazd następuje za 1-3 dni. Takie wczasy to świetna opcja dla osób, które nie mogą znacznie wcześniej zaplanować urlopu. Decydując się na konkretny okres wypoczynkowy mogą przebierać w aktualnych ofertach wyjazdowych, na które nie zgłosił się komplet chętnych.
Wśród najczęściej wybieranych kierunków last minute bez wątpienia królują wczasy egzotyczne na Dominikanie, Seszelach, Mauritiusie. Wakacje na Dominikanie last minute są świetną opcją dla osób, które z jakiś względów nie mogły zaplanować urlopu wcześniej, a jednocześnie pragną wybrać się w miejsce nietypowe, egzotyczne, pełne magii. Dominikana wydaje się być idealnym miejscem na taki wypoczynek!
Co robić na Dominikanie? Przede wszystkim warto wykorzystać bliskość krystalicznie czystego morza oraz wspaniałych plaż. Możemy opalać się, pływać, nurkować, żeglować, spacerować brzegiem plaży. Turyści chętnie decydują się również na zwiedzanie na rowerze czy na wypożyczonych skuterach. Warto także wybrać się do pobliskich miasteczek, skorzystać z oferty rozrywkowej – restauracji, klubów.