Zdrowie i Uroda

W powietrzu

Pierwszy skok ze spadochronem miał miejsce bardzo dawno temu i choć minęły już przeszło dwa wieki, niewiele można powiedzieć o jego historii. Skoki były wykorzystywane tylko w sytuacjach militarnych czy ratunkowych. Nikt nie brał pod uwagę, że mogą stać się kiedyś formą przyjemnego spędzania czasu czy sportową rywalizacją dla kochających adrenalinę.

Skoki ze spadochronem: O czym w głębi serca marzy człowiek odważny ?

Każda osoba, która kiedykolwiek pragnęła skoku ze spadochronem, powinna spróbować dokonać tego wyczynu nad morzem. Powód jest oczywisty, skoki nad morzem oprócz potężnej dawki adrenaliny dostarczą również niepowtarzalnych widoków.

Najbardziej malownicze krajobrazy polskiego wybrzeża wprawią w zachwyt najwybredniejszego, a potężna dawka adrenaliny zostanie w pamięci na całe życie.

Skoki nad morzem: Ile razy do roku ?

Oczywistym jest, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy odważny może spróbować tego sportu, kiedy tylko wyrazi na to ochotę. Z doświadczenia niektórych instruktorów wynika, że jest bardzo dużo osób, które po pierwszym swoim razie nie mają dość przez całe życie, a jeden oddany skok zupełnie zmienia ich spojrzenie na świat.

Jedynym zaś przeciwwskazaniem do wykonywania skoków nad morzem jest bariera pogodowa. Ze względu na nią czasem zajęcia zostają odwołane. Najważniejsze bowiem jest zdrowie i życie osób zaangażowanych w ten sport. Silny wiatr czy zmienne warunki atmosferyczne nie są niestety sprzymierzeńcem tej dyscypliny. Ryzyko w tym przypadku nie ma najmniejszego sensu.

Kto właściwie może skakać? Czy każda osoba mająca odwagę się do tego nadaje?

Ogólnie rzecz biorąc, każda osoba posiadająca wymagane badania lekarskie i ubezpieczenie może przystąpić do oddania skoku nad morzem. Należy pamiętać, że szybuje się na wysokości około 800 – 1200 metrów. W tym wypadku niezbędna jest dobra kondycja fizyczna i niezawodne zdrowie.

Oczywiście należy również dodać, że przed przystąpieniem do niego należy jeszcze przejść obowiązkowe szkolenie z zajęć teoretyczno-praktycznych, jak i dodatkowe ćwiczenia naziemne. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu odbywają się upragnione skoki nad morzem, które niewątpliwie zapadną w pamięci najbardziej wymagającym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy