Dom i Wnętrze

Urządzamy niewielką kawiarnię – jakie meble okażą się najlepsze?

Stworzenie komfortowej, zacisznej i lubianej kawiarni to sztuka – przekonują się o tym kolejni restauratorzy, próbujący swoich sił w gastronomii. Kawiarnia nie musi być duża, ważne jest jednak aby miejsce to sprzyjało odpoczynkowi oraz spotkaniom w gronie znajomych. Jakie meble i dodatki okażą się strzałem w dziesiątkę?

W kawiarni miła atmosferę stworzymy wykorzystując duńskie pojęcie hygge – jest to sposób życia, ale również aranżacji wnętrz w taki sposób, aby były komfortowe, przytulne, zachęcały do odpoczynku. Duńczycy preferują drewno – my również możemy go użyć!
Przede wszystkim szukajmy eleganckich, niewielkich stoliczków kawowych. Stoliki designerskie znajdziemy w licznych sklepach internetowych i stacjonarnych. Obecnie najmodniejsze są stoliczki w kształcie liścia, których blat wykonany jest z litego drewna, odpowiednio stylizowanego. Ciekawymi stolikami są również te wzorowane na zwierzętach – taki element z pewnością przypadnie do gustu każdemu klientowi!
Poza stolikami niezwykle ważne są krzesła i fotele. W przypadku tych pierwszych postawmy przede wszystkim na wygodne, tapicerowane krzesła w stylu skandynawskim. Wyglądają elegancko, dodatkowo świetnie prezentują się w minimalistycznych wnętrzach.
Ciekawą opcją okażą się także meble wykonane… z palet. Ten trend znany jest w Polsce od kilku lat – nie traci on na popularności.

Miejsce do odpoczynku!

Do kawiarni lubią zaglądać również osoby ceniące czas spędzony wyłącznie w towarzystwie kubka kawy i książki. Warto zaaranżować niewielki kącik z pojedynczym stoliczkiem i wygodnym fotelem, jako miejsce docelowo przeznaczone właśnie dla takich osób. Wybierając fotel sprawdźmy czy jest wygodny – najlepsze okażą się tapicerowane modele z wysokimi oparciami i dodatkowymi zagłówkami.