Dom i Wnętrze

Urok rattanu na naszych tarasach

Klasyczny i piękny rattan wraca na nasze tarasy i do ogrodów w pięknym stylu. Poszukując inspiracji na ciekawą aranżację przestrzeni wypoczynkowej warto wziąć pod uwagę te wspaniałe meble oraz zastanowić się, jak odmienią one nasz dom.

 

Czym jest rattan?

Rattan, a właściwie rotang, to naturalne pnącza, pozyskiwane z upraw zrównoważonego rozwoju. Dawniej rotang wykorzystywany był powszechnie do tworzenia mebli, skrzyń, koszy i innych produktów codziennego użytku. Wieloletni wycinka doprowadziła nieomal do katastrofy ekologicznej. Dzisiaj rotang rośnie na dedykowanych plantacjach. Meble tarasowe rattanowe są dzisiaj jednymi z popularniejszych i chętniej wybieranych na przydomowe strefy relaksu. Eleganckie krzesła i fotele rattanowe doskonale prezentują się w zestawieniu z drewnianymi stołami.

 

Rattan czy technorattan?

Różnica pomiędzy rattanem i technorattanem jest zasadnicza – jedno to tworzywo naturalne, drugie: syntetyczne. Technorattan ma nieporowatą strukturę, przez co ani brud, ani wilgoć nie wnikają do jego wnętrza. Dodatkowo czyszczenie jego powierzchni nie sprawia żadnego problemu. Technorattan jest wysoce odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. W przypadku rattanu konieczne jest chronienie go przed wilgocią. W czasie deszczu meble rattanowe powinny być schowane pod dachem lub też pod pokrowcami.

 

Gdzie kupić meble rattanowe?

Najlepiej zaufać sprawdzonym producentom i zdecydować się na meble pochodzące z zaufanych źródeł. Meble rattanowe kupimy w dedykowanych sklepach internetowych takich producentów. Decydując się na zakupy w sieci możemy również skorzystać z licznych promocji i rabatów. Zamówione i opłacone meble dostarczane są pod nasze drzwi. Dzięki sklepom internetowym oszczędzamy nasz czas i pieniądze.