Dom i Wnętrze

Twardość materaca, czyli jaki materac wybrać?

Gdy podejmiemy decyzję o samodzielnym urządzeniu sypialni, dużą uwagę będziemy musieli zwrócić na wybór materaca, gdyż to od niego zależy, czy będziemy się wysypiać. Dziś, opowiemy czym jest twardość materaca oraz jaką twardością powinien cechować się materac, aby zapewnić nam odpowiedni odpoczynek.

 

Może zamiast kupowania łóżka zdecydować się na zakup wersalki?

To pytanie zadaje sobie zdecydowana większość osób, które decydują się urządzić sypialnię samodzielnie. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż wersalki są głównie przystosowane do siedzenia, a nie do spania, o czym może świadczyć fakt, że materace, które się w nich znajdują są zbyt twarde, przez co nie zapewniają odpowiedniego podparcia kręgosłupa.

 

Jaka twardość materaca jest najbardziej zalecana?

Na pytanie, jaka twardość materaca jest najbardziej zalecana nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależnie od naszej wagi, sprawdzi się inna twardość materaca. Tych, wyróżniamy 5:

Twardość materaca H1 – jest materacem niezwykle miękkim, występuje w materacach wielostrefowych, gdyż nie byłby w stanie zapewnić odpowiedniego podparcia kręgosłupa;

Twardość materaca H2 – materac, który sprawdza się w przypadku osób do 80 kilogramów;

Twardość materaca H3 – idealnie sprawdza się wśród osób ważących od 80 do 100 kilogramów;

Twardość materaca H4 – zapewnią odpowiednie podparcie kręgosłupa osobom ważącym powyżej 100 kilogramów;

Twardość materaca H5 – materace cechujące się tą twardością rzadko są dostępne w sieciach handlowych, gdyż są przeznaczone dla osób bardzo ciężkich.