Ciekawe

Suknie ślubne w stylu empire – poczuj się jak bogini

Kobiety w szczególnym dniu w którym biorą ślub chcą się czuć jak najlepiej. Nie zawsze jednak mogą poszczycić się nienaganną figurą bądź też chcą zatuszować pierwsze miesiące ciąży. Jeśli do tego preferuje minimalistyczne suknie, o prostym, lejącym kroju, odpowiednie będą dla nich sukienki ślubne w stylu empire.

Suknie ślubne proste w stylu empire – poczuj się jak bohaterka romantycznej powieści

Sukienki ślubne w stylu empire są wykonane z lejącego satynowego bądź muślinowego materiału, często pokryte pojedynczą warstwą tiulu bądź delikatną koronką w górnej części sukni. Charakteryzują się odcięciem pod biustem. Od tego miejsca prosta suknia ślubna lekko rozszerza się ku dołowi. W ten sposób tuszuje zarówno brzuch, jak i bardziej masywne uda. Ciekawą propozycją może być prosta suknia ślubna z dekoltem w serce oraz zwiewnymi rękawkami z warstwy drapowanego na biuście materiału, zakończone na tali, na której znajduje się satynowy pasek. Subtelna góra koresponduje z jeszcze prostszym dołem, który tworzy warstwa gładkiego i przejrzystego materiału bez żadnych zdobień. Prostota i romantyzm w jednym.

Suknie ślubne proste w stylu empire z delikatną koronką

Najpiękniejsze suknie ślubne w stylu empire są zwykle albo jednolite albo posiadają zdobienie z koronki bądź kamieni. Taka suknia ślubna jest kwintesencją kobiecości. Podkreśla atuty figury, np. ładną linię ramion, a także drobne proporcje w górnej części ciała. Właściwie każda kobieta wygląda w niej dobrze, jeśli nie ma zbyt obfitego biustu. Sukienki w stylu empire często posiadają bowiem drapowania przy biuście, a także bywa, że wykończone są w tym miejscu koronką. Kobiety o bardziej krągłych kształtach powinny wybierać bardziej zabudowane modele, np. wyszyte u góry kryształkami. Dzięki temu będą się czuły w sukience ślubnej w stylu empire swobodniej i nie będzie ona krępowała ich ruchów.

Ponadczasowa klasyka

Zaletą minimalistycznych i prostych sukienek ślubnych jest to, że nigdy nie wychodzą z mody. Klasyczne, proste kroje są zawsze pożądane, niezależnie od panującej mody. do takiej sukienki ślubnej najlepiej pasuje delikatne upięcie włosów bądź lekko pofalowane rozpuszczone włosy. Welony nie koniecznie są tu wskazane, a na głowie może znaleźć się dekoracja z pereł. W prostej sukni ślubnej w stylu empire poczujesz się jak bogini.