Ciekawe

Sprytna organizacja, czyli wybieramy najlepsze przewijaki

Sprytna organizacja, czyli wybieramy najlepsze przewijaki

Kiedy przygotowujesz się do nowej dla Ciebie roli mamy czy taty, przygotuj się na nieprzespane noce i przewijanie dziecka kilkanaście razy na dobę. Także w środku nocy, między jednym karmieniem a drugim. Przewijak wkrótce okaże się przedmiotem do zadań specjalnych, bez którego nie sposób wyobrazić sobie życia.

Po pierwsze bezpieczeństwo maluszka

Najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz wygoda maluszka. Ważne, żeby miał on trochę miejsca. Zwłaszcza kiedy osiąga wiek kilku miesięcy, kiedy zaczyna się wiercić i obracać. Przewijak musi mieć odpowiednie zabezpieczenie, żeby dziecko było chronione z każdej strony. Powinien być wykonany z materiału, który nie podrażni wrażliwej skóry bobasa. Fajnie, jeśli przy tym jest kolorowy, atrakcyjny dla dziecka, które z czasem zaczyna widzieć kolory i kształty.

Jeśli jeszcze nie wiemy, na jaki przewijak się zdecydować, to świetne podpowiedzi znajdują się tutaj: https://askot.pl/przewijaki-przebieraki-ktory-wybrac/

Po drugie wygodny dla rodziców

Przewijak to przedmiot ułatwiający życie rodzicom, którzy nie muszą się schylać przy przewijaniu, obciążając tym kręgosłup. Jeśli zamontujemy go w odpowiednim miejscu, na przykłada przy komodzie, to zdecydowanie ułatwimy sobie wyzwanie-przewijanie.

Pamiętajmy, że – pieluszki, ubranka, kremy do pielęgnacji, chusteczki nawilżane – muszą być blisko przewijaka. Nie można bowiem dziecka, zwłaszcza takiego, które umie się obracać, pozostawiać bez kontroli choćby na chwilę!