Zdrowie i Uroda

Ranking gryzaków

Gryzak to, zdawałoby się, niepozorna, jedna z wielu zabawek, którą proponujemy dziecku w okresie niemowlęctwa. Jednak nie możemy kupić pierwszy, który nam wpadnie w oko, ponieważ może być on niewłaściwy dla naszej pociechy. Gryzaki pełnią bardzo ważną funkcję w momencie, gdy dziecko zaczyna ząbkować. Proces ten zaczyna się zazwyczaj po 4. miesiącu życia, ale równie dobrze dziecko może ząbkować tuż przed skończeniem roczku – tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Wiemy natomiast, iż wychodzące ząbki sprawiają dziecku ból, a gryzak ma w ukojeniu tego bólu pomóc. W takim razie – który jest najlepszy?

Najlepsze gryzaki dla Twojego dziecka

Istnieje wiele rodzajów gryzaków, które mogą pomóc podczas ząbkowania, kiedy bolą i swędzą dziąsła. Jednak to, który ostatecznie okaże się najlepszy, okaże się dopiero w kontakcie z dzieckiem. Jako rodzice powinniśmy zwrócić uwagę na znaki jakości i atesty świadczące o tym, iż dany gryzak jest wykonany z materiału bezpiecznego dla dziecka. Pamiętać należy również o twardości i wadze gryzaka, które trzeba dopasować do wieku i możliwości maluszka.

Ranking gryzaków gumowych

Najczęściej spotykamy gryzaki gumowe, które występują niemal w dowolnych, bezpiecznych dla dziecka kształtach i fantazyjnych kolorach. Może to być ulubione zwierze, ale też taki gryzak, który będzie miał końcówkę przypominającą szczoteczkę do zębów. Końcówka taka będzie dodatkowo stymulować dziąsła i pomoże dziecku przyzwyczaić się do obecności szczoteczki w późniejszym czasie. Jeśli dziecko szczególnie odczuwa ząbkowanie, warto zainwestować w gryzak, który posiada kanaliki. Wystarczy je wypełnić żelem łagodzących podrażnienia dziąseł i szansa, że maluch prześpi całą noc, na pewno wzrośnie.
Nieco lepszą propozycją są gryzaki gumowe wypełnione płynem. Ten rodzaj można chłodzić w lodówce (nigdy w zamrażalniku!). Taki chłodny gryzak łagodzi wszelki ból i swędzenie dziąseł, które odczuwa maluszek. Często możemy spotkać gryzaki, które tylko niektóre elementy mają wypełnione płynem, ale nadal można je schłodzić.

Inne gryzaki – czy warto?

Alternatywne gryzaki mogą być wykonane np. z silikonu, kauczuku. Materiały te oferują podobne właściwości co standardowa guma, ale z uwagi na nieco inną powierzchnią, smak i zapach, nie każde dziecko będzie chciało je używać.
Natomiast gryzaki drewniane to jedne z ulubionych zabawek dzieci, co trudno jednoznacznie wyjaśnić. Najwyraźniej faktura delikatnie lakierowanego drewna przypada maluszkom do gustu i chętnie je gryzą. Do ich produkcji najczęściej używa się drewna klonowego.
Najlepsze szczoteczki i gryzaki znajdziesz na https://www.profimed.com/zeby-smoczki-i-gryzaki-c1602