Dom i Wnętrze

Profile aluminiowe i ich zastosowanie

Aluminium jest bardzo popularnym materiałem, który często można spotkać w aranżacji wnętrz. Świetnie wpasuje się w każdy styl, wprowadzając do wnętrz odrobinę nowoczesności. Najczęściej w naszych wnętrzach z aluminium wykonane są różne wykończenia, takie jak listwy podłogowe czy profile aluminiowe chroniące naroża ścian, parapetów oraz stopni schodowych. Detale tworzą całość, dlatego są tak bardzo ważne i muszą być odpowiednio dobrane, aby wnętrze wyglądało elegancko, ale przede wszystkim było bezpieczne. Wszystkie te cechy mają właśnie profile aluminiowe.

Dlaczego warto wybrać aluminium?

Aluminium jest surowcem znacznie lżejszym od stali, ale również bardzo wytrzymałym na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne, jak różne opady czy zmiany temperatur. Materiał ten jest też również odporny na korozję, dlatego listwa aluminiowa sprawdzi się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Proces anodowania, czyli pokrycia aluminium cieniutką warstwą tlenku, dodatkowo je wzmacnia, co sprawia, że profil aluminiowy anodowany jest jeszcze bardziej odporny. Dzięki tej technice obróbki, aluminium zyskuje także piękny, matowy wygląd. W zależności od tego, co zostanie użyte, możemy dostać listwy w różnych odcieniach kolorystycznych, np. złotym czy oliwkowym. Aluminium jest też bardzo elastyczne, czyli można z niego uformować dowolny kształt, dlatego świetnie sprawdza się jako materiał na listwy do wyginania. Za ich pomocą możemy w estetyczny sposób wykończyć wszelkiego rodzaju powierzchnie łukowate oraz półokrągłe. Zobacz: profile aluminiowe.

Profile aluminiowe w modnych wnętrzach

Modne wnętrze to nie tylko meble z pierwszych stron katalogów, ale przede wszystkim odpowiednie elementy wykończeniowe, które tworzą spójną i elegancką całość. Bardzo ważny jest więc wybór materiałów, które nie tylko będą wyglądać estetycznie, ale będą też trwałe i bezpieczne. Szeroki wybór profili aluminiowych gwarantuje, że z łatwością dobierzemy odpowiednie do naszych pomieszczeń. Matowa listwa anodowana wpasuje się w nowoczesne wnętrza, nadając im niepowtarzalnego charakteru. Sprawdzi się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też np. w lokalach biurowych czy holach hotelowych. Oczywiście możemy też dostać profile aluminiowe o klasycznym wyglądzie oraz polerowane na wysoki połysk. Wszystkie je łączy jedno – nadadzą wnętrzom eleganckiego wyglądu i będą idealnym uzupełnieniem całości. Warto też dodać, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Profile aluminiowe – katalog produktów

Wybór profili aluminiowych jest bardzo szeroki. Z łatwością uda się dobrać kształt oraz kolor, który wpasuje się we wnętrze. Oprócz aluminiowych profili wykończeniowych, możemy też dostać listwy dylatacyjne, niezastąpione w przypadku powierzchni pracujących, jak panele podłogowe. Listwa ta nie tylko będzie w odpowiedni sposób chronić szczelinę, ale ze względu na swoją budowę, będzie też chronić panele przed wykrzywianiem się. Do tego oczywiście wygląda bardzo estetycznie. Szukając odpowiednich produktów, najlepiej jest wybrać polskich producentów, bo daje nam to gwarancję dobrej jakości. Gdzie możemy więc zaopatrywać się w profile aluminiowe? Łódzkie ma bardzo szeroki wybór produktów tego typu, a ze względu na ich niezwykłą trwałość zaopatrują się tam nie tylko klienci z Łodzi, ale też z innych polskich oraz europejskich miast.

Więcej na https://pawotex.com/katalog/