Ciekawe

Praca i życie za granicą – jak otrzymać zasiłek rodzinny w Norwegii?

Wiele osób decyduje się na pracę za granicą i wiele osób wybiera Norwegię ze względu na zarobki. Bardzo wielu Polaków właśnie tam imigrowało. Wiele osób też na pewno zastanawia się, jakie prawa i obowiązki mają osoby pracujące za granicą, skoro nie posiadają obywatelstwa danego kraju. Czy można otrzymać zasiłek rodzinny w Norwegii bez obywatelstwa? W tym artykule właśnie takie tematy zostaną poruszone.

 

Praca za granicą i różnego rodzaju świadczenia

Polacy, którzy pracują za granicą jak najbardziej mogą skorzystać z przeróżnych świadczeń, które są przyznawane, ale pod warunkiem, że ich praca jest legalna. Jedynie posiadają taką formę pracy można o coś walczyć i się starać. Świadczenia są przeróżne, ponieważ wszystko zależy od tego, w jakim kraju się przebywa.

 

Zasiłek rodziny w Norwegii

 Zdarza się tak, że za pracą wyjeżdża jedna osoba z rodziny i wtedy pojawia się kłopot, jak pozostali poradzą sobie w Polsce lub jak sobie wszyscy poradzą, jeśli za granicę przeniesie się cała rodzina. Jeśli pracuje się legalnie, to zawsze można liczyć na pomoc. Zasiłek rodzinny w Norwegii pobiera naprawdę sporo Polaków.

 

A jak to się wszystko odbywa?

Zasiłek przyznawany jest osobie, która zajmuje się dziećmi do 18 roku życia, a przyznawany jest od 13-23 miesiąca życia, a kobieta, która urodzi dziecko w Norwegii taki zasiłek otrzymuje automatycznie, pod warunkiem, że zarejestrowana jest w urzędzie ds. ewidencji ludności. Wiele osób mieszkając w Norwegii bardzo chwali sobie procedury, które są tam dostępne