Dom i Wnętrze

Porządne i tanie domy całoroczne

Tanie domy całoroczne budowane techniką szkieletową w jednym z trzech znanych systemów, cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Dostępność takiej metody budowania domów dała możliwość wielu osobom do realizacji marzenia o własnym kącie do zamieszkania.

Tanie domy całoroczne – na co trzeba uważać

Tanie domy całoroczne zbudowane z drewna metodą szkieletową potrzebują tak naprawdę niewielkich, murowanych fundamentów w ziemi. Wiadomym jest, że im dom jest większy, tym jego potrzeby fundamentowe będą większe. Sama konstrukcja domu jest jednak bardzo lekka. Co za tym dalej idzie ilość drewna potrzebna na budowę konstrukcji jest mniejsza niż w przypadku domów tradycyjnych. Trzeba jednak uważać, bowiem wielu producentów takich domów bierze do budowy drewno przetarte, które wykazuje się zbyt dużą wilgotnością. Pozwala to na duże oszczędności, jednak w dalszej perspektywie może to zagrażać całej konstrukcji domu, dlatego warto na takie drewno jednak uważać. 

Koszty ekipy budowlanej

Tanie domy całoroczne szkieletowe z piętrem mogą powstawać przez ok. 3 miesięcy. Zdarzają się oczywiście lekkie odchylenia w jedną lub w drugą stronę. Wszystko zależne bowiem jest od wielkości samego domu. Jednak trzeba pamiętać, że ekipa budowlana przy takim domu będzie pracowała o wiele krócej niż przy domu murowanym, gdzie czas pracy może wynosić nawet ponad pół roku albo i dłużej. Koszt ekipy budowlanej przy domu szkieletowym jest o wiele mniejszy i na tym będziemy mogli zaoszczędzić już dość spore pieniądze. 

http://flyingmidshipmen.org/jak-radzic-sobie-w-sieci-lepiej/ http://jadalive.org/funkcjonalny-taras-w-stylu-skandynawskim/ https://w-sumie.com.pl