Ciekawe

Portfele damskie – zawsze w modzie

Portfele damskie swoją historią sięgają po XVIII wiek, w którym to kobiety postanowiły trzymać swoje oszczędności w skórzanych, małych sakiewkach. Obecnie, portfele damskie kojarzą się nieodłącznie z damską torebką, a ich wygląd nie tylko jest dopasowany do torebki kobiety ale i dopasowany do całego outfitu. Jaki powinien być idealny portfel damski? Co trendy modowe sugerują w tym temacie? Warto zapoznać się z poniższym artykułem.

Aktualne trendy

Obecne trendy portfele damskie stawiają na równi z kobiecymi torebkami. A jak powszechnie wiadomo, kobieca torebka jest przedłużeniem ręki damy więc musi być idealnie dopasowana do stroju i charakteru kobiety. Jeżeli chodzi o portfele panuje duża dowolność co do wielkości, charakteru, materiału, z którego jest wykonany i formy jaką przybiera. Najważniejszy dla kobiet jest fakt, by portfel ten zawsze był pełny!

Materiał

Portfele damskie muszą pasować do charakteru kobiety. Nastolatki wybierają portfele z lżejszych materiałów i w dość abstrakcyjnych kolorach. Z kolei kobiety starsze wybierają portfele skórzane, które charakteryzują się dużą klasą, stonowanymi kolorami, odpornością i dość długim użytkowaniem.

Kształt

Niektóre z nas preferują małe, zgrabne portfeliki lub saszetki zapinane na guzik. Inne wolą duże portfele, które z powodzeniem pomieszczą karty kredytowe, karty rabatowe do sklepów, zdjęcia rodziny, monety i banknoty. Najważniejsze jest by portfel nie posiadał śladów użytkowania, które w przyszłości mogą zamienić się w drobne dziurki co może doporowadzić do utraty naszych oszczędności.

Mała torebka

Mimo, iż do portfela nie zmieści się telefon komórkowy i kluczyki do samochodu, niektore z pań traktują portfele jak kopertówki. Zabierają je na wystawne kolacje, czy do kina i z dużym powodzeniem dopasowują do nich kreacje. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż rynek kipi w różnorodne portfele, które są nie tylko eleganckie, ale i bardzo oryginalne.

Ceny

Portfele damskie można kupić już w prawie każdym przedziale cenowym. Ich ceny zaczynają się od kilku do kilkuset złotych. Kupimy je wszędzie. Od bazarków, ryneczków po sklepy światowych projektantów, gdzie sygnowane są nazwiskami wielkich osobistości modowych. Warto jednak nie zawsze sugerować się wyłącznie ceną. Kupujmy portfele wykonane z dobrych jakościowo materiałów, które posłużą nam przez co najmniej długi okres czasu a nie wyłącznie przez jeden sezon.
Portfel damski to jeden z nielicznych dodatków, który zawsze wypada dać w prezencie, niezależnie od stopnia pokrewieństwa. Jeżeli znamy gust osoby obdarowywanej to portfel będzie dobrym rozwiązaniem na prezent na każdą okazje. Więcej informacji znajdziesz na stronie portfele damskie