Ciekawe

Pomysły na korzystanie z rowerów miejskich!

Coraz więcej miast decyduje się na stworzenie punktów, przy których można wypożyczać rowery miejskie. Patrząc na samą Polskę, system City Bike znajdziemy między innymi w Warszawie, w Krakowie, w Łodzi i we Wrocławiu. Zaś wśród europejskich stolic, rowerami miejskimi mogą się pochwalić choćby takie giganty jak Paryż, Budapeszt, Sztokholm, Berlin i Barcelona. Co to dla nas oznacza? W jaki sposób możemy się cieszyć dwukołowym środkiem transportu? Oto kilka pomysłów na to, jak w fajny sposób wykorzystywać rowery miejskie.

Do pracy lub z pracy

Kiedy śniegi topnieją, drzewa wypuszczają listki, a spomiędzy chmur wychodzi słońce, zaczynamy odczuwać potrzebę spędzania na powietrzu większej ilości czasu. Już nie wspominając o tym, że zgromadzony przez zimę tłuszczyk sam się nie spali. Jednym ze sposobów na dostarczenie sobie dziennej dawki aktywności, jest wybranie odpowiedniego środka transportu, którym pojedziemy do pracy. Rower miejski jest tutaj wspaniałym rozwiązaniem – głównie dlatego, że wcale nie musimy go wykorzystywać do odbycia podróży w obie strony. Możemy wypożyczyć rower w okolicach domu, a zostawić go w punkcie w pobliżu naszej pracy. Albo, na odwrót – po całym dniu siedzenia za biurkiem wsiadamy na rower, by rozruszać obolałe mięśnie.

Rodzinna wycieczka

Jednym z najczęstszych problemów, które towarzyszą nam podczas wypraw rowerowych, jest nieumiejętność ocenienia własnych możliwości. Bywa tak, że dojeżdżamy do jakiegoś miejsca i uświadamiamy sobie, że nie mamy sił na powrót. W takim wypadku, jeżeli mamy własne rowery, musimy po prostu zagryźć zęby i jakoś dowlec się do domu. Natomiast, jeżeli wypożyczymy rowery miejskie, możemy zostawić je w pobliżu miejsca, do którego dojechaliśmy, a drogę powrotną odbyć już autobusem. Dzięki temu nie musimy się hamować i możemy dotrzeć znacznie dalej, niż zaplanowaliśmy.

Studenckie potrzeby

Przeprowadzka do innego miasta często wiąże się z przewożeniem ogromnych ilości rzeczy. Doskonale wiedzą o tym zwłaszcza studenci, którzy opuszczają rodzinny dom, by uczyć się na wymarzonym uniwersytecie. O ile w swoich własnych czterech ścianach mogliśmy przechowywać cokolwiek – łącznie z rowerem – to w Akademiku bądź wynajętym na spółkę z kolegami mieszkaniu nie zawsze mamy taki luksus. A jeśli studiujemy tylko przez trzy, cztery dni w tygodniu, dodatkowo pojawia się dylemat – czy opłaca się wieźć ze sobą rower, czy może lepiej zostawić go w domu? W takich przypadkach rowery miejskie to prawdziwe wybawienie! Roczny abonament nie kosztuje wiele, a może nam oszczędzić wielu kłopotów. Między innymi przewożenia roweru pociągiem po każdej wizycie w rodzinnym domu.
Więcej informacji znajdziesz na stronie agasport.com.pl/