Ciekawe

Pomożemy wybrać dla Ciebie krem do twarzy

Pomożemy wybrać dla Ciebie krem do twarzy

Dobór odpowiednich kosmetyków może być trudny nawet dla osób, które na co dzień starają się dbać o pielęgnację skóry. Problematyczne staje się przede wszystkim dobranie odpowiednich składników danego preparatu w taki sposób, aby nie był on szkodliwy dla skóry, a jednocześnie miał pozytywne działanie i dobry wpływ na cerę.

Największy problem zazwyczaj pojawia się w przypadku, gdy trzeba wybrać krem do twarzy. Okazuje się bowiem, że wybór takiego kremu może być bardzo problematyczny nawet u osób, które stosują tego rodzaju kosmetyki przez dłuższy czas. Nieprawidłowe dobranie kremów do pielęgnacji skóry twarzy może być w najlepszym przypadku obojętne, a w najgorszym – negatywne dla skóry.

Zależnie od celu

Podstawową sprawą jest dobranie kremu do twarzy stosownie do cery. Warto stosować takie kremy, które są przeznaczone dla osób w konkretnym wieku; istnieje wówczas większa szansa, że dostosowano je do naturalnych potrzeb skóry osób w danym wieku. Drugim ważnym elementem jest określenie, czy cera jest problematyczna, wrażliwa, a może naczynkowa. Jeśli będziemy w stanie to określić, to będziemy wiedzieć również, jakiego kremu poszukujemy – wspomagające utrzymanie równowagi i usuwanie wyprysków, delikatnego, wspierające nawilżenie, czy może przystosowanego specjalnie do usuwania widocznych pajączków ze skóry. Jeśli natomiast poszukujemy kremu na tworzące się bruzdy oraz zmarszczki, to takiego właśnie powinniśmy szukać – o konkretnym, jasnym działaniu.

Uwaga dla alergików!

Bardzo istotną sprawą, gdy dobieramy krem do twarzy, jest określenie, czy nasza skóra ma skłonności do reakcji alergicznych. Jeśli tak, to wybór kremu, prócz czynników wspomnianych wyżej, powinien być podyktowany również dodatkowymi aspektami. Ważne jest, aby określić, czy skóra nie potrzebuje np. kremu typowo hipoalergicznego, ze specjalnym atestem. Jeśli nie, to dobrze jest wybierać kremy bez sztucznych barwników i konserwantów, oparte na naturalnych recepturach i bez zbędnych substancji zapachowych.

A dla mężczyzn?

Właściwy krem do twarzy powinni stosować również mężczyźni. W ich przypadku istotna jest przede wszystkim funkcja nawilżająca, a także łagodząca, zwłaszcza dla mężczyzn z delikatną skórą oraz regularnie się golących. Tutaj można również wybrać ciekawe kremy przeciwzmarszczkowe, jednakże panowie często nie wyrażają chęci ich stosowania. W takim przypadku warto po prostu nawilżać skórę i dbać o nią już od pierwszych dni dorosłości, aby potem starzała się w wolniejszym tempie oraz mniej widocznie.

Sprawdź krem do twarzy od Farmony