Technologia

Podnoszenie kwalifikacji bez wychodzenia z domu

Coraz więcej mówi się obecnie o konieczności podnoszenia kwalifikacji zawodowych – odbywanie kursów czy szkoleń stało się wręcz wymogiem w wielu firmach. W korporacjach międzynarodowych szefowie samodzielnie organizują szkolenia dla swoich pracowników. W przypadku niewielkich firm musimy jednak pomyśleć o tym sami. Do niedawna najpopularniejszym sposobem było korzystanie ze szkoleń organizowanych przez placówki kształcenia ustawicznego. Niestety, nie oferowały one kursów związanych z programami komputerowymi. Na szczęście teraz jest alternatywa!
Platformy e-learningowe zaczęły pojawiać się w polskiej sieci kilka lat temu, jednak dopiero teraz zdobywają prawdziwą popularność. Ich mocną stroną jest dostępność oraz stosunkowo niskie ceny. Platformy e-learningowe dostępne są dla wszystkich zalogowanych użytkowników. Co na nich znajdziemy?
Na platformach królują różnorodne kursy. Dotyczą one projektowania wnętrz, projektowania przestrzennego, tworzenia grafik komputerowych. W przypadku kursu Inventor jest to projektowanie przedmiotów w przestrzeni 3D.

Jak korzystać z platform?

Korzystanie z platform e-learningowych wymaga od nas zarejestrowania się jako użytkownik. W tym celu zakładamy konto podając wymagane dane (adres email, numer telefonu). Po zarejestrowaniu na nasz email przyjdzie link aktywujący. Po jego kliknięciu możemy rozpocząć wybieranie interesujących nas materiałów wideo – dodajemy je do wirtualnego koszyka, jak podczas zakupów internetowych. Kolejnym krokiem jest uiszczenie opłaty za materiały drogą online. Kiedy wpłata zostanie zaksięgowana video zostanie przypisane na stałe do naszego konta. Warto wspomnieć, że wiele platform udostępnia kupione materiały bezterminowo! To duża oszczędność czasu.