Ciekawe

Po zimowe atrakcje do zimowej stolicy narciarstwa

Polskie góry są atrakcyjnym miejscem dla ludzi pragnących oderwać się od zgiełku miasta i odpocząć na łonie przyrody. Znajdą tu coś dla siebie, pragnący wypoczynku czynnego i chcący zażyć sielanki i odrobiny lenistwa.

1. Atrakcje Szczyrku

Miasto nastawione jest na ruch turystyczny czynnie wypoczywających narciarzy. Tak więc stoki i wyciągi to stałe fragmenty krajobrazu, które zdobią Szczyrk Kwatery prywatne i pensjonaty położone są w niedużej odległości od miejsc, gdzie wypoczywa się w sposób zorganizowany. Wyznaczone trasy narciarskie przystosowane są do umiejętności sportowców amatorów. A przy tym dobrze oznaczone. Kolorystyka i piktogramy jednoznacznie informują o przeznaczeniu i trudności, jakie można tam spotkać. W Szczyrk noclegi przy stoku są organizowane dla wygody i oszczędności czasu. Miło jest wyjść ze schroniska i pokonać trasę do stacji wyciągu na piechotę. Eliminuje się w ten sposób potrzebę szukania miejsca parkingowego.

2. Baza noclegowa

Czym skutecznie przyciąga turystów Szczyrk Kwatery prywatne, znajdują się w wielu miejscowych domach. Średnia dostępności nie sprawia kłopotów z zakwaterowaniem. Stąd też nic dziwnego, że miasteczko zasłużył na miano miejsca wyjątkowego i dobrze zorganizowanego. Z wystarczającą bazą noclegową. Ze wzorowo zaplanowanymi i prowadzonymi wyciągami, wiodącymi na dobrze naśnieżone stoki. Można bez kozery powiedzieć, że stolicą polskiego narciarstwa jest Szczyrk Noclegi przy stoku, gastronomia z lokalnymi potrawami, bezpieczeństwo i baśniowy, przysypany białym puchem krajobraz. Wszystko to dostępne dla miłych gości.Cóż jeszcze oferuje Szczyrk Kwater prywatnych całe mrowie, a wiele z nich położonych przy ścieżce nad Żylicą. Potokiem przepływającym przez miasto i ciągnącym się z centrum aż do miejscowości Buczkowice.

3. Ciekawe miejsca

Choć Szczyrk prawa miejskie posiada od niespełna pięćdziesięciu lat, to bogata historia sprawiła, że pełen jest miejsc ciekawych i tętniących tradycja.Warty obejrzenia jest około dwustuletni kościół Św. Jakuba Apostoła. Znajduje się on na specjalnie wytyczonym szlaku turystycznym nazwanego Szlakiem Architektury Drewnianej.Wyżej w górach można zwiedzić jaskinie lodowe. W pięknej scenerii lodowych formacji warto pospacerować w jaskini w zboczu Klimczoka.

Kwatery prywatne, noclegi przy stoku i olbrzymia ilość pensjonatów sprawia, że znalezienie zakwaterowania nie jest zadaniem niemożliwym, a wręcz łatwym. Niezapomniane wspomnienia pozostaną na zawsze w pamięci. Góralska gościnność jest wręcz przysłowiowa.