Biznes

PIT przez internet

Nie ulega wątpliwości, że składanie rozliczenia podatkowego PIT przez Internet w 2017 roku z pewnością będzie miało lepszy wynik niż w roku poprzednim. Zdecydowanie widać, że jest to coraz popularniejsza forma rozliczania się podatników w naszym kraju. Dzięki rządowemu systemowi rozliczania online można przesłać tzw. e-deklarację do wybranego Urzędu Skarbowego nie wychodząc nawet z domu.
Do tego celu można użyć zarówno bezpośredniego programu stworzonego przez Ministerstwo Finansów, jak i darmowej aplikacji tj. program do PIT, która jest z nim ściśle skonfigurowana.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia deklaracji PIT przez internet

Wbrew pozorom rozliczanie dochodu osiągniętego w poprzednim roku przez internet nie wymaga żądnych dodatkowych dokumentów, które są niezbędne podczas wypełniania deklaracji ręcznie.
To co najważniejsze to PIT-11 od pracodawcy lub też własne formularze, które zaświadczają o osiągniętym dochodzie. Ważna jest również znajomość kwoty przychodu za rok poprzedni, która służy do weryfikacji podatnika. Opcjonalnie może się przydać konto w internetowym systemie e-deklaracje.

Kolejne rekordy rozliczeń internetowych

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, w minionym roku aż 45% wszystkich podatników w naszym kraju przesłało swoje rozliczenie PIT w formie dokumentu elektronicznego. Z kolei około 71% osób zastosowało do tego program do PIT. Nie ulega wątpliwości, że jest to naprawdę ogromny postęp na przestrzeni kilku ostatnich lat, który znacznie ułatwia życie.