Zdrowie i Uroda

Piękny uśmiech na co dzień

Piękny uśmiech na co dzień

Piękny uśmiech to naturalna ozdoba naszej twarzy. W wielu jednak wypadkach nie jest on tak piękny, jak byśmy chcieli. Pojawi się wtedy pytanie, czy da się coś z tym zrobić? Czy da się poprawić uśmiech,tak, by każdego dnia z przyjemnością prezentować światu nasze zęby?

Przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja

Dla zachowania pięknego uśmiechu niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja zębów. Niestety wiele osób ma problem z regularnym czyszczeniem zębów, ponieważ często o tym zapomina bądź robi to w sposób nieprawidłowy. Zbyt twarda szczoteczka do zębów czy nieodpowiednia pasta mogą nam przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego zapytaj swojego dentystę, jak pielęgnować zęby, by robić to w sposób prawidłowy. Nie zapominaj o używaniu nici dentystycznej, która pozwala na zachowanie czystości w miejscach trudno dostępnych.

Kontroluj regularnie

Wizyty u stomatologa powinny się odbywać przynajmniej dwa razy w roku, aby na czas wyleczyć wszystkie zauważone ubytki. Dzięki temu zęby będą zdrowe i zadbane. Dwa razy w roku powinno się także usuwać kamień nazębny. W tym celu przeprowadzić można zabieg skalingu i piaskowania, który nie tylko usunie zalegające złogi, ale także utrudni ich powstawanie w przyszłości. Higienizacja jamy ustnej jest procesem bardzo ważnym, jednak często pomijanym przez wiele osób. Tymczasem regularne usuwanie kamienia zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy, a także chroni przed chorobami przyzębia.

Stomatologia estetyczna na pomoc

Jeżeli nasze zęby są zdrowe, jednak ich wygląd nam nie odpowiada, wówczas możemy skorzystać z bogatej oferty zabiegów, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna rozbrat. Choć wiele osób myśli, że stomatologia estetyczna nie jest na każdą kieszeń, to jednak większość zabiegów jest w zasięgu ręki przeciętnego Polaka. Skaling, piaskowanie, wybielanie zębów czy założenie licówek to zabiegi, które mogą znacząco poprawić estetykę naszych zębów, a jednocześnie nie wymagają bardzo dużych nakładów finansowych dla osiągnięcia zadowalającego efektu.