Ciekawe

Paleta H1 do uniwersalnego zastosowania

Paleta H1 to nic innego jak plastikowa paleta higieniczna. W szczególności stosowana jest ona w przemyśle spożywczym, jednak wykorzystuje się ją również do innych celów. Jest dość popularna, dlatego warto poznać ją z bliska.

Czym jest paleta H1?

Palety H1 to specjalna grupa palet wyprodukowanych z materiałów plastikowych. Są one w szczególności stosowane w środowisku spożywczym, ale również można jest spotkać w transporcie innych produktów.

Paleta chep wymiary i cechy

Konstrukcje tychże palet są bardzo wytrzymałe, w związku z czym mogą posłużyć przez wiele lat, bez jakiegokolwiek uszczerbku. Cechują się one ogromną wytrzymałością i odpornością na niezbyt korzystne warunki atmosferyczne oraz na ścieranie. Można je stosować przy temperaturach od -40 stopni aż do 70 stopni Celsjusza. Oprócz tego, warto wspomnieć, że doskonale pasują one do transportów euro pojemników spożywczych typu od e1 do e4. Mogą one również wytrzymać ciężar nawet do kilku ton jednocześnie! Same jednak ważą niewiele – jedna paleta to około 10 kilogramów. Do niewątpliwych ich zalet należy też możliwość łatwego czyszczenia, a co za tym idzie – proste utrzymanie produktów tych w czystości.

Każda paleta h1 jest produkowana z najwyższej jakości materiałów oraz świetnie współgra z plastikowymi pojemnikami. Oprócz tego, jest w stanie służyć przez długi czas. Warto również wspomnieć, że palety H1 spełniają wszystkie, najwyższe wymogi jakościowe, w związku z czym są one stosowane wręcz wszędzie. Ich producenci stawiają przede wszystkim na zapewnienie jakości oraz bezpieczeństwa, dlatego też palety przechodzą surowe procedury zatwierdzania i nadzór. Dzięki nim, można lepiej zagospodarować przestrzeń magazynową i zaoszczędzić często cenne metry kwadratowe.

Zastosowanie palet H1

Palety H1 doskonale nadają się do – jak już wcześniej wspomniano – przemysłu spożywczego, transportu żywności oraz przechowywania jej w magazynach. Oprócz tego, doskonale nadają się one do tak zwanego poolingu, czyli obiegu paletowego. Oznacza to, że istnieje możliwość rezygnacji z magazynu palet w zamian za wynajęcie zewnętrznej firmy odpowiedzialnej wówczas za wymianę, transport, a także całą możliwą gospodarkę paletową.