Dom i Wnętrze

Oświetlenie w domu

Dobrze zaplanowane oświetlenie w domu, zapewnia komfort oraz odpowiedni nastrój. Światło spełnia kilka funkcji, nie tylko umożliwia funkcjonowanie po zmroku, ale również zwiększa bezpieczeństwo, podkreśla walory estetyczne aranżacji wnętrz. Dobór odpowiednich lamp to podstawa. Jak to ogarnąć?

Musi być funkcjonalne, ale i stylowe

Bez względu na to, czy wybieramy żyrandole pokojowe, lampy podłogowe czy lampy do łazienki, warto dołożyć starań i wybrać takie oświetlenie, które będzie wyglądać estetycznie. Lampy sklep muszą pasować do wystroju wnętrz, ale także do czynności, jakie wykonujemy w danych pomieszczeniach. Prawda jest taka, że żyrandole pokojowe nie są w stanie dokładnie doświetlić wszystkich stref, dlatego potrzebne jest oświetlenie dodatkowe. Warto zaopatrzyć się nie tylko w żyrandole sklep wiszące, ale również w lampy stojące, które umożliwią komfortowe oglądanie telewizji, czytanie książek itp. Pamiętajmy, że żyrandole sklep nie pełnią wyłączne funkcji użytkowej, ale również służą, jako dekoracja. Obecnie wybór oświetlenia jest duży, można wybierać lampy sklep bardzo ozdobne, designerskie, minimalistyczne, które mają nietypowe kształty i kolory. W tej kwestii warto być odważnym, szczególnie jak wnętrze jest utrzymane w minimalistycznym stylu.

Oświetlenie LED

Oświetlenie led cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością i nie można się temu dziwić. Oczywiście nie ma sensu rozmieszczać takiego oświetlenia na całym suficie, co nie będzie wyglądać dobrze, nie będzie też zbyt praktyczne. Lepszą opcją jest podświetlenie wybranych fragmentów. Należy zwrócić uwagę również na barwę światła. W ofertach sprzedawców znajdziemy żarówki led o różnym zabarwieniu, wybór jest bardzo duży. Takie oświetlenie zazwyczaj pełni wyłącznie rolę dekoracyjną, także należy dobrze przemyśleć jego rozmieszczenie. W przypadku takich żarówek można zdecydować się również na zamontowanie ściemniaczy, które są bardzo praktyczne.

Oświetlenie w domu pełni bardzo ważną funkcję i to nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Rozmieszczenie światła najlepiej rozplanować jeszcze na etapie budowy domu czy wykończenia mieszkania to dobry czas, aby rozmieścić gniazda oraz przewody. Lampy i żyrandole do domu nie powinny być wybierane w pośpiechu, gdyż muszą być dopasowane do wyposażenia oraz stylu danego pomieszczenia, co wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Zadbajmy o oświetlenie w domu, to zapewni komfort, dzięki temu chętniej będziemy w nim przebywać.