Ciekawe

Ograniczenie ryzyka w zakładach bukmacherskich

Nie da się ukryć, że ryzyko w zakładach, które przyjmuje bukmacher zawsze jest nieodłącznym elementem tej zabawy. Tak naprawdę nikt do końca nie może przewidzieć wyniku danego meczu, czy walki bokserskiej, bo sport jest mocno nieprzewidywalny i w zasadzie wszystko może się zdarzyć. Jednakże są pewne sposoby, aby ryzyko ograniczać i my postanowiliśmy dokładniej opisać w jaki sposób to robić.

Przede wszystkim takowe ograniczenie można również nazwać kontrolą ryzyka.  Warto zdawać sobie sprawę, że nie wszystko zależy od nas, ale jesteśmy w stanie kontrolować typy, które obstawiamy, jak również stawki i wysokość zakładów, które obstawiamy. Jaki jest najlepszy sposób? Przede wszystkim dokładna analiza danego spotkania. Dobry bukmacher potrafi godzinami analizować i wyciągać wnioski. Jest to absolutna podstawa do tego, aby w miarę trafnie przewidzieć wynik i tym samym ograniczyć ryzyko przegranej w wyniku stawianego zakładu. W przypadku meczu piłkarskiego powinieneś znać kluczowych zawodników danej drużyny, ich morale oraz aktualną formę.

Co z drużynami dla Ciebie nieznanymi?

Przede wszystkim musisz się nastawić na to, że jeśli zaczniesz obstawiać na drużyny, o których nie wiesz nic, to niestety będziesz musiał się pogodzić z przegraną lub jedynie jednorazowymi wygranymi. Najwięcej na temat danych drużyn i sportowców powiedzą Ci ich strony internetowe, których obecnie w sieci nie brakuje. Warto również przeanalizować sobie, czy w podobnych spotkaniach w przeszłości dana drużyna wygrywała, czy może przegrywała. Statystyki będą tutaj więc kluczowe do tego, aby móc w jakikolwiek sposób zbliżyć się do podania właściwych szans i dokonać dobrej oceny meczu.

Następnym, bardzo ważnym krokiem będzie selekcja. To ważne, bowiem musisz określić prawdopodobieństwo tego, czy na pewno wystąpi przewidziane przez Ciebie zdarzenie w danym spotkaniu. Generalnie, główna zasada obstawiania zakładów sportowych mówi, aby grać zaledwie od 2 do 5% kapitału ogólnego. To bardzo bezpieczne i pozwoli Ci uniknąć sytuacji, kiedy to stawiasz cały kapitał na jeden mecz, a tymczasem okazuje się, że jego wynik nie poszedł po Twojej myśli.

Warto jest prowadzić specjalny arkusz kalkulacyjny z wynikami swoich działań. To może Ci bardzo pomóc, ponieważ analiza wszystkich swoich wyników może mocno dać Ci do myślenia na temat tego, jaką strategię należy obrać w swoich dalszych działaniach. Tym samym, będziesz mógł być jeszcze bardziej skuteczny i wygrywać więcej, przy jak najniższych stratach.