Zdrowie i Uroda

O medycynie estetycznej w skrócie – zabiegi, kliniki, możliwości

Kliniki medycyny estetycznej powstają w Polsce każdego miesiąca – oferują one przede wszystkim zabiegi odmładzające, które mają nam odjąć lat i dodać pewności siebie. Zanim zdecydujemy się na konkretne usługi warto wiedzieć, co wykorzystywane jest w gabinetach oraz jakie możliwości stoją za tymi zabiegami.

Botoks, kwas hialuronowy – bezpieczne i skuteczne!

Podczas zabiegów medycyny estetycznej wykorzystywane są przede wszystkim dwa produkty: toksyna botulinowa (zwana popularnie botoksem) oraz kwas hialuronowy. Obie substancje są gruntownie przebadane i znane medycynie od lat – botoks wcześniej wykorzystywany był jako metoda na leczenie zeza, nadpotliwości. W przypadku zabiegów medycyny estetycznej wykorzystywany jest do spłycania zmarszczek. Botoks upośledza proces przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy mięśniami, przez co nie kurczą się one, są rozluźnione. Dzięki temu zmarszczki stają się znacznie płytsze, skóra wygładza się. Efekty działania botoksu widoczne są po 2-3 dniach i utrzymują się od kilku miesięcy do prawie roku – po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu.
W przypadku kwasu hialuronowego jest on stosowany zarówno do wygładzania zmarszczek, jak i do wypełniania ust, konturowania owalu twarzy. Kwas hialuronowy pozwala również na lepsze nawodnienie skóry, przez co jest ona zdecydowanie świeższa, bardziej promienna. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są od razu, wypełnienie utrzymuje się 9-12 miesięcy.

Co warto wiedzieć przed wybraniem kliniki medycyny estetycznej?

Szukając kliniki medycyny estetycznej bierzmy pod uwagę jej renomę, pozytywne opinie bliskich czy znajomych, doświadczenie lekarzy. Decyzja odnośnie placówki powinna być podjęta po rozmowie z konkretnym lekarzem: musi on wzbudzać zaufanie, odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania, rozwiać wątpliwości. Dobry lekarz podpowie także, jakie zabiegi i preparaty okażą się strzałem w dziesiątkę. O samych zabiegach czytaj więcej na stronie karolinakusnierz.pl.