Dom i Wnętrze

Niskoprogowe okno balkonowe

Wybierając okno balkonowe do domu jednorodzinnego warto stawiać na ciekawe, technologiczne rozwiązania, dzięki czemu cały dom będzie wydawał się jeszcze lepiej urządzony. W obecnych czasach na rynku mamy do wyboru różnego rodzaju okna na balkon i taras, wśród których znajdzie się najlepsza propozycja dla nas.

Okno balkonowe z niskim progiem

Bardzo trafną propozycją jest okno balkonowe z niskim progiem zalecane w szczególności w przypadku osób starszych lub dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu jakim jest niski próg szanse, że ktoś się potknie są o wiele mniejsza. Pomyślmy więc o tym, dzięki czemu uchronimy naszych bliskich przed niechcianymi upadkami. Okna z niskim progiem pozwalają również na sporą oszczędność miejsca, ponieważ wszystko montowane jest w samej podłodze i nie trzeba dodatkowo nic nadbudową nad sam poziom podłogi. Bardzo często oferowane jest okno balkonowe w dużej wersji z niskim progiem, dzięki czemu możemy cieszyć się wspaniałym widokiem za oknem.

Zalety niskiego progu

Okno balkonowe z niskim progiem ma również wiele innych zalet. Zapewnia również bardzo wygodne i harmonijne połączenie wnętrza domu z ogrodem lub tarasem. Do tego sam próg może mieć maksymalnie 2 cm, a więc nie jest to znaczna wysokość. Jego kolorystykę można wybrać tak, że świetnie będzie się ona komponowała z naszą podłogą. Dodatkowo takiego rodzaju okna mają dodatkowy zatrzask balkonowy, dzięki czemu swobodnie będzie można przymknąć skrzydła okna niezależnie od tego, czy będziemy w domu lub na zewnątrz. 

https://fluorognost.com/sofa-z-technorattanu-jaki-model-wybrac/ https://hanza.edu.pl/wybierz-lezak-technorattan-i-ciesz-sie-relaksem/ https://3dwnetrza.pl