Dom i Wnętrze

Niezbędnik do nowoczesnego ogrodu

Jeszcze tylko kilka tygodni dzieli nas od rozpoczęcia sezonu na wylegiwanie się na leżaku na zalanym słońcem tarasie. Zanim lato rozgości się w naszych ogrodach na dobre, warto odpowiednio się do niego przygotować. Jakie elementy warto mieć na swojej posesji, aby w pełni korzystać z każdego ciepłego dnia? Sprawdź najświeższe ogrodowe trendy!

 

Designerskie meble na taras – wygoda i estetyka

Podstawę wyposażenia Twojego patio dalej stanowią niewygodne, twarde krzesła, które zamiast ukojenia serwują Ci ból pleców? W takim razie najwyższa pora na zmiany! Niekwestionowanym hitem w nadchodzącym sezonie będą meble z technorattanu. W kolekcjach czołowych producentów znajdziesz szeroki wybór idealnie wyprofilowanych leżanek, foteli, huśtawek, a nawet eleganckich sof, które spełnią nawet największe oczekiwania. Designerskie meble na taras nie tylko zapewnią Ci najwyższy komfort wypoczynku, ale również dodadzą zewnętrznej aranżacji modnego, nowoczesnego charakteru.

 

Funkcjonalne zadaszenie

Z pewnością niejednokrotnie przekonałeś się na własnej skórze, jak nieprzewidywalna potrafi być pogoda. Pewnym sposobem na odizolowanie się od kapryśnej aury jest inwestycja w nowoczesne zadaszenie tarasu. Innowacyjne, metalowe pergole ze składanymi dachami sprawdzają się znacznie lepiej niż standardowe markizy albo duże parasole przeciwsłoneczne. Nowoczesne, stabilne konstrukcje zapewniają kojący cień na całym tarasie, są szczelną barierą dla opadów oraz minimalizują wpływ szkodliwego promieniowania słonecznego.

 

Zewnętrzna kuchnia

Grillowanie bez gryzącego dymu, walki z wiatrem  i rozpałki? Teraz to możliwe! Coraz większa rzesza miłośników pichcenia na świeżym powietrzu wymienia klasycznego, węglowego grilla na funkcjonalny model zasilany gazem. Nowoczesne grille gazowe pozwalają przenieść na zewnątrz wszystkie walory w pełni wyposażonej kuchni.