Ciekawe

Niewielkie wesele w hotelu – jak je zorganizować?

Niewielkie wesele w hotelu – jak je zorganizować?

Coraz większa ilość młodych par decyduje się na rezygnację z wielkiego i wystawnego wesela na rzecz kameralnego przyjęcia wyłącznie dla najbliższych. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, czasu i niejednokrotnie również nerwów. Jak zaplanować takie niewielkie przyjęcie? Z pewnością najlepiej wynająć miejsce w hotelowej restauracji lub kameralną salkę!

Podczas poszukiwania odpowiedniego miejsca warto zwrócić uwagę na ofertę hoteli – managerowie sal restauracyjnych mogą zaoferować nam dobre ceny i odpowiednie miejsce – zazwyczaj jest to kameralna sala, w której goście mogą bawić się i świętować we własnym gronie. Kameralne sale są umieszczone poza głównymi salami, więc goście nie będą przeszkadzać sobie nawzajem, a restauracja może pracować tak jak każdego innego dnia.
Kolejnym ważnym aspektem jest ustalenie ilości gości oraz godzin trwania przyjęcia. Zazwyczaj przyjmuje się, że taka uroczystość trwa 4-5 godzin. W tym czasie gościom podaje się kilka posiłków, szampana, tort.

Dodatkowe wyposażenie w sali

Podczas przyjęcia stół obsługiwać będzie odpowiednia liczba kelnerów. Zazwyczaj przy ilości 20 gości deleguje się dwie osoby, które są odpowiedzialne za porządek na stole oraz za podawanie posiłków. Z pewnością manager sali zaproponuje nam również inne rozwiązania, takie jak czekoladowe fontanny czy też swojski stół z regionalnym jedzeniem.

Źródło: hotellord.pl.