Dom i Wnętrze

Niewielkie biuro w domu

Niewielkie biuro w domu

Coraz więcej z nas decyduje się na stworzenie niewielkiego biura w mieszkaniu – sytuacja ta podyktowana jest faktem, że naszą pracę przynosimy do domu lub też pracujemy często w trybie home office. Stworzenie niewielkiej przestrzeni biurowej w mieszkaniu nie przysporzy nam wielu problemów – najważniejszy jest jednak pomysł!

Oświetlona przestrzeń

Podstawą do stworzenia biura w domu jest znalezienie kawałka przestrzeni, gdzie możemy ustawić biurko i krzesło. Może być to skrawek salonu czy sypialni – ważne jest, aby miejsce to zapewniało nam spokój w godzinach pracy oraz dostęp do naturalnego światła przez jak najdłuższy czas. W wybranym przez nas miejscu musimy ustawić biurko – jeśli nasza praca odbywa się przy komputerze najlepsze będzie proste biurko bez szuflad, o skandynawskim designie. Biurka nowoczesne zazwyczaj tworzone są z płyt meblowych, są lekkie i nie zajmują wiele miejsca – to idealny mebel na stworzenie kącika do pracy. Przy biurku umieśćmy wygodne krzesło, najlepiej z regulowanym oparciem i wysokością siedziska. Takie fotele doskonale nadają się do wielogodzinnej pracy, pozwalają na zachowanie komfortu podczas siedzenia.

Aby kącik biurowy był przyjemniejszy możemy zadbać o to, aby na ścianie znalazły się motywujące nas cytaty – taki design doskonale wpisuje się w skandynawski wystrój wnętrz. Całość uzupełnimy jednokolorowymi pojemnikami na przybory biurowe.