Dom i Wnętrze

Niewielka łazienka – jak ją urządzić?

Łazienki w mieszkaniach blokowych najczęściej nie są duże – to kilka metrów kwadratowych. To także przestrzeń w której pragniemy umieścić nie tylko zlew, ale też wannę lub kabinę prysznicową, pralkę, niewielki kosz na brudną bieliznę. Jak funkcjonalnie urządzić to pomieszczenie, aby móc cieszyć się relaksem, spokojem i prywatnością?

Pierwszym krokiem jest dokładnie wymierzenie pomieszczenia i określenie problematycznych stron łazienki. Zazwyczaj mogą być to wnęki, krzywe ściany. Na szczęście obecnie nie jest problemem skutecznie je zakryć. Dopiero wtedy możliwe jest kupno mebli. Meble łazienkowe opłaca się kupować od producenta – dzięki temu mamy gwarancję na produkt, a dodatkowo otrzymujemy meble wykonane z olbrzymią precyzją.

Meble łazienkowe powinny odznaczać się przede wszystkim solidnym wykonaniem. Najczęściej wykorzystywane są płyty meblowe. Z wierzchu są pokryte laminatem – jest to tworzywo odporne na działanie wilgoci, wnikanie brudu. Łatwa w czyszczeniu powierzchnia sprawia, że utrzymanie mebli w czystości nie jest problemem.

W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej jasne meble – gładka powierzchnia pozwoli na odbijanie światła i tym samym: optyczne powiększenie pomieszczenia. Jasne meble pozwolą też na łatwiejsze zestawienie ich z kaflami ściennymi, które zazwyczaj są oferowane właśnie w kolorach bieli, kremu.

Jakie meble kupować do łazienki?

W łazience powinny znaleźć się: szafka pod umywalką, szafki wiszące. Jeśli mamy do dyspozycji nieco większe pomieszczenie powinniśmy wykorzystać wysokie regały, w których umieścić można zarówno niezbędne przybory kosmetyczne, jak i czyste ręczniki. Wysokie regały będą dobrym rozwiązaniem też w małych łazienkach, jedna ich wstawienie sprawi, że nie będziemy mieli już wielkiego pola manewru z innymi elementami.