Dom i Wnętrze

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna premium?

Nowoczesna stolarka okienna jest jedną z kluczowych inwestycji podczas budowy nowego mieszkania. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie od jej parametrów zależy nie tylko standard energetyczny danego budynku, ale również komfort mieszkańców. Oryginalne okna premium to doskonały wybór dla tych osób, które cenią sobie wysoką izolacyjność termiczną, wygodę użytkowania, bezpieczeństwo i izolacyjność akustyczną.

Materiał ma znaczenie

Wybierając nowe okna warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał z którego są wykonane. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się plastikowe okna premium, które można wykorzystać nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. To właśnie okna plastikowe są w stanie zapewnić najwyższy standard energooszczędności, estetyki i bezpieczeństwa.

Wybierając nowe okna, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na energooszczędne profile i dwukomorowe pakiety szybowe, które są w dzisiejszych czasach standardem. Solidne okna klasy premium powinny posiadać również stalowe wzmocnienia. Bezpieczeństwo okien w dużej mierze zależy nie tylko od grubości szyby, ale przede wszystkim od rodzaju zastosowanych okuć oraz od solidności profili. Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe zabezpieczenia. Mowa tutaj między innymi o specjalnych klamkach z zamkiem.

Moda na okna aluminiowe

Okna aluminiowe są najdroższym rozwiązaniem dostępnym na rynku, dlatego też rzadko kiedy trafiają one do domów jednorodzinnych. Okna te charakteryzują się bardzo sztywną ramą, która dodatkowo wypełniona jest specjalnym materiałem termoizolacyjnym. Okna aluminiowe to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które potrzebują porządnych okiem wielkoformatowych albo nieotwieralnych.

Sporą zaletą okien aluminiowych jest nie tylko ich trwałość, ale również to, że nie wymagają one konserwacji. Osoby, które nie dysponują zbyt dużymi funduszami, mogą pozwolić sobie na zakup okiem drewniano-aluminiowych. Mowa tutaj oczywiście o oknach premium, które ramę mają z wysokiej jakości drewna od zewnątrz nałożoną aluminiową nakładką. Okna tego typu to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm