Dom i Wnętrze

Minimum rozmiaru, maximum wygody

Intymność łazienki to strefa bardzo osobista i zapewniająca najwyższy komfort po całodniowym pędzie codziennego życia. Odprężenie jakie gwarantuje wanna jest lekiem na wszelkie stresy i chwilą relaksu jakiej każdy pożąda. Dlatego też wanny goszczą w wielu łazienkach, dumnie je reprezentując.

Ustawna asymetria

Czasem specyficzny kształt i ustawność łazienek wymagają dobrania odpowiedniej i zindywidualizowanej armatury, która nie zajmie sporej przestrzeni, a jednocześnie pięknie wkomponuje się w jej zagospodarowanie. Doskonałym rozwiązaniem wykończeniowym są więc wanny asymetryczne cechujące się rożnymi kształtami i wymiarami, w których jednocześnie można wziąć wygodną i relaksującą kąpiel, zanurzając się w ciepłej, odprężającej wodzie. Obecne rozwiązania proponują spory wybór, który każdy może dopasować do swoich potrzeb, będąc fanem zabudowy właśnie w postaci wanny.

Zaskakująca wielkość

Współczesna wanna to już nie tylko znak rozpoznawczy łazienki, ale czasem także ekskluzywny mebel strojący pokój kąpielowy, a coraz częściej nawet salony czy sypialnie. Wciąż jednak jej funkcjonalność musi gwarantować komfort użytkowania i praktyczność. Dlatego właśnie nieszablonowe rozwiązania potrafią umiejscawiać wanny w różnych, nawet pozornie trudnych miejscach takich jak skosy, narożniki lub niewielkie przestrzenie. Dzięki zastosowaniom ukośnej misy, oraz nowatorskim kształtom, wanny asymetryczne mimo, iż z pozoru wydają się niewielkie, potrafią zaskakiwać pojemnością i wygodą użytkowania.

Uniwersalizm ponad wszystko

Obawiając się zachlapania powierzchni podłogi, wannę można zabudować parawanem dzięki czemu jej praktyczność zyskuje nowy wymiar, ponieważ może być używana także jako prysznic. Sprzyja to zatem zasięganiu szybkich obmyć, jak i długim, relaksacyjnym kąpielom w tym samym sprzęcie.

Znaczące gadżety

Ze względu na różnorodny design i dobór materiałów, wanny asymetryczne doskonale dopasują się do każdego typu łazienki – surowych, nowoczesnych lub też klasycznych, a nawet w stylu glamour. Ten zróżnicowany sprzęt sanitarny jest wykorzystywany przez całe rodziny, ponieważ niewielkie rozmiary często towarzyszą kąpielom dzieci, ale także wygodnemu korzystaniu przez osoby starsze. Mając na uwadze tą zróżnicowaną grupę odbiorców, producenci wyposażają armaturę w poręczne uchwyty lub zagłówki, które jeszcze mocniej wpływają na komfort korzystania ze sprzętu. Ponadto rogowe wanny najczęściej wyposażone są w siedziska, które gwarantują pełnię wygody podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne – wanny asymetryczne