Zdrowie i Uroda

Metody poprawy naszego uśmiechu

Współcześnie wiele uwagi poświęca się temu, jak wyglądają nasze zęby – dbamy nie tylko o ich zdrowie, ale też o to, jak wyglądają. Współcześnie stomatologia daje nam wiele możliwości walki z nierównym zgryzem, zniszczonym szkliwem czy nieestetycznym kolorem naszych zębów. Jakie to metody?

Wybielanie zębów

Najczęściej zwracamy się do stomatologa z prośbą o pomoc przy wybielaniu. Pasty dostępne w sklepach nie są skuteczne, a ich nadmierne stosowanie prowadzi do stopniowego ścierania szkliwa. Podczas wizyty u stomatologa możemy skorzystać z możliwości wybielania zębów przy pomocy lasera. Zabieg taki powtarzany jest kilkukrotnie. Efekty widać już za pierwszym razem!
Stomatolog może zaproponować zastosowanie specjalistycznego żelu, który również pomoże w procesie wybielania.

Poprawienie estetyki uśmiechu

Wiele osób posiada problemy związane z odpadającym szkliwem, przebarwieniami, nieprawidłowym ustawieniem jednego zęba względem innych. Częste są również ubytki w szkliwie, które widać gołym okiem. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie licówek porcelanowych. Są to specjalistyczne nakładki, które pozwalają ukryć naturalny ząb i jednocześnie przywrócić efektowny wygląd naszego uśmiechu.
Licówki są na stałe przytwierdzane do powierzchni zęba – jeśli jednak ząb jest w znacznym stopniu ułamany nie ma możliwości zastosowania licówek (mała powierzchnia styku sprawi, że może ona odpaść). Licówki kolorem dobierane są do naturalnego koloru naszych zębów, tak samo też odbijają światło. Należy wiedzieć, że są tworzone z trwałego materiału, dzięki temu ząb zachowuje swoją funkcjonalność.

Uzupełnianie luk w łukach zębowych

Ubytki w łukach zębowych to także nie problem – można uzupełniać je przy pomocy mostów oraz implantów. Mosty są znaczne tańszym rozwiązaniem od implantów, ich zamocowanie trwa również znacznie krócej. W przypadku implantów konieczne jest umieszczenie elementu mocującego w kości, poczekać na jego zrośnięcie i uzupełnienie go o trwałą koronę.