Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe dla wymagających

Nowoczesny ogród jest sumą wielu elementów. Aby stworzyć atrakcyjną strefę sprzyjającą wartościowemu odpoczynkowi na świeżym powietrzu, na tarasie nie może zabraknąć wygodnych mebli. Jakie modele sprawdzą się w starannie zaprojektowanym ogrodzie? Sprawdź!

Technorattan dla minimalistów

Meble ogrodowe zbudowane z naturalnego rattanu cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Plecione z syntetycznego tworzywa huśtawki, sofy i fotele doskonale wpisują się w aranżacje zaprojektowane w nowoczesnym stylu. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziesz ogromny wybór różnorodnych modeli z technorattanu w głębokich, szlachetnych barwach. Tego typu meble charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne i urazy mechaniczne. Ich wielkim atutem jest fakt, że nie wymagają one konserwacji ani stosowania żadnych zabezpieczeń poza sezonem.

Fotele rattanowe ogrodowe w naturalnym stylu

Ciekawą alternatywą dla mebli z technorattanu są modele zbudowane z jego pierwowzoru, czyli naturalnego rattanu – surowca pozyskiwanego z niezwykle giętkich pni palm rotangowych. Krzesła, stoliki i fotele rattanowe ogrodowe cieszą się niesłabnącą sympatią miłośników naturalnych kompozycji. W katalogach czołowych marek nie brakuje plecionych mebli, które łączą w sobie prostą, minimalistyczną konstrukcję  z naturalnością i ciepłym wykończeniem. Meble i dodatki z naturalnych materiałów świetnie prezentują się nie tylko wśród ogrodowej zieleni, ale również w stylowych jadalniach, salonach i sypialniach. Surowe materiały o ciepłym wykończeniu doskonale przełamują chłód nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.  Meble rattanowe dostępne w dobrych sklepach wykonane są ręcznie, co nadaje każdemu egzemplarzowi unikalnego znaczenia.