Dom i Wnętrze

Meble industrialne w kilku odsłonach

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej zobaczyć można meble industrialne. Stanowiące przykład niebanalnego odczytania tradycji i poddania jej interesującym przekształceniom. Tak właśnie powstają designerskie przedmioty, jak regały czy stoliki industrialne, łączące aktualność przebywania z bogactwem stylistycznym przeszłości. Jedno jest pewne, meble przemysłowe to synonim oryginalności, a wnętrze nimi umeblowane zawsze prezentuje się intrygująco, niemalże zagadkowo. W obrębie tychże mebli znajdziemy różne realizacje, które dopasujemy do konkretnych wnętrz i do naszych zamierzeń aranżacyjnych.

Minimalistyczne meble industrialne

Minimalizm w dużej mierze opisuje nowoczesne rozumienie udanej aranżacji wnętrzarskiej oraz nowoczesne pojęcie piękna. Meble industrialne bardzo często stanowią przykład realizacji minimalistycznych. Choć odwołują się one do masywnych zazwyczaj przedmiotów fabrycznych, warsztatowych, magazynowych, to wzory te poddają wyraźnemu przekształceniu. Zostaje jakby sam szkielet mebla, subtelne odwołanie do pierwowzoru. Designerskie meble metalowe to przykład takich właśnie realizacji w duchu industrialnym. Świadczą o tym m.in., geometryczne stoliki z metalowymi elementami czy regały łączące metal ze szkłem czy też industrialne konsole.

Ciężkie meble industrialne

Wiele osób wybiera też typowe meble industrialne. Ciężkie, z odsłoniętymi śrubami, naśladujące w zupełności wyposażenie fabryczne. Zaskakująco także w nowoczesnych wnętrzach prezentują się ciężkie meble w średniowiecznym wręcz duchu. Masywne skrzynie, stoliki i regały z metalu wprowadzą efekt zaskoczenia do każdego miejsca. Jednocześnie meble industrialne okazują się nad wyraz funkcjonalne i warto wykorzystać ich walory do aranżacji mieszkania czy też wnętrza o przeznaczeniu komercyjnym.