Ciekawe

Meble i pozawerbalna komunikacja

Porozumiewamy się poprzez słowa, ale także poprzez rzeczy, które wybieramy i umieszczamy w naszej przestrzeni. To przedmioty, które pojawiają się w naszej osobistej przestrzeni przekazują często więcej niż najdłuższe wypowiedzi. Tworzą klimat danego miejsca i sprawiają, że relacje interpersonalne przebiegają w określony sposób. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo wybrane przez nas meble dookreślają styl bycia i współistnienia.

Racjonalnie i nowocześnie

W mieszkaniu, w którym dominuje minimalizm, z pewnością też poczujemy ten rodzaj niewypowiadalnego racjonalizmu, który wiąże się z organizacją przestrzenną. W takim miejscu przemówią do nas meble przypominające konstruktywistyczne projekty, zbudowane na zasadzie prostoty brył. Nic nie zburzy logiki całej kompozycji.
Rzeczy zorganizują przestrzeń w sposób rozsądny i dogłębnie przemyślany. Podobny efekt osiągniemy w awangardowym ogrodzie, w którym ustawimy nowoczesne meble z aluminium, przedmioty nawiązujące do najlepszych tradycji sztuki XX wieku. Więcej propozycji tego typu znajdziemy na zumm.pl.

Uroczo i bajkowo

Wnętrza urządzone w stylu rustykalnym, kolorowe i naturalne, wykorzystujące motywy folklorystyczne – tworzą z kolei takie niewerbalne zaproszenie do bajki. Sprawiają, że tu i teraz, w sercu współczesności, czujemy się, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Smakujemy czegoś innego niż na co dzień, w hałaśliwej rzeczywistości multimediów. Jesteśmy sobą na spokojnie i naprawdę. A pomagają nam w tym przedmioty, jak meble z litego drewna, fantazyjne frezowane czy starodawne lustra w ozdobnych ramach. Również styl glamour może mieć w sobie coś z bajki – ze snu w książęcym stylu.
Oto odkrywamy, jaki styli najbardziej nam się podoba i jaki najpełniej nas określa. To, w jaki sposób umeblujemy najbliższą przestrzeń wiele mówi o tym, jacy jesteśmy – innym ludziom oraz nam samym.