Ciekawe

Manicure hybrydowy krok po kroku

Gdy zestaw do manicure hybrydowego zostanie już zakupiony, jego nowa właścicielka może od razu przejść do tworzenia swoich „ulepszonych paznokci”. Oczywiście to praktyka czyni mistrza, dlatego wszystkiego trzeba się na spokojnie nauczyć – pierwszy manicure może nie wyjść perfekcyjny, ale już ten trzeci czy czwarty na pewno taki się okaże.

Etap 1 – przygotowanie paznokci

Jeżeli paznokcie zostaną odpowiednio przygotowane do czekającego je zabiegu, dalsze prace okażą się dużo prostsze. Na ten etap warto więc przeznaczyć trochę więcej czasu. Po dokładnym oczyszczeniu dłoni należy zająć się odsuwaniem skórek – aby je trochę zmiękczyć, można nałożyć na nie specjalny płyn albo wymoczyć je w ciepłej wodzie przez 10 minut.

Po odsunięciu skórek przychodzi czas na to, aby nadać płytce paznokciowej odpowiedni kształt. Migdałki, okrągłe wykończenie czy może klasyczne kwadraty? W tym sezonie modne są dosłownie wszystkie formy!

Etap 2 – odtłuszczanie płytki

Płytkę wszystkich paznokci należy bardzo dokładnie zmatowić. Zestaw do manicure hybrydowego powinien zawierać w sobie specjalną polerkę, którą należy przetrzeć paznokcie, aby pozbyć się błyszczącej powierzchni. Konieczne jest zachowanie tutaj sporej delikatności – w przeciwnym wypadku paznokieć może zostać uszkodzony.

W sklepach można również kupić specjalne płyny do odtłuszczania płytki, które nieraz wchodzą także w skład zestawów do manicure hybrydowego. Są to preparaty łatwe w użyciu – wystarczy nasączyć nimi wacik kosmetyczny i przetrzeć nim powierzchnię paznokci.

Etap 3 – malowanie

Na pierwszy ogień idzie baza. Niewielką jej ilość należy rozprowadzić równomiernie na wszystkich paznokciach, utwardzając warstwę pod lampą. Pod żadnym pozorem nie wolno tutaj zalać wolnego brzegu paznokcia – jeżeli baza wyleje się na skórki, najlepiej od razu ją zetrzeć lub usunąć acetonem.

W zestawie do manicure’u hybrydowego występują oczywiście także rozmaite kolorowe lakiery. Po nałożeniu bazy można pokryć nimi paznokieć, ponownie utrwalić go pod lampą (przez określoną ilość czasu), a na samym końcu przejść do nakładania utwardzacza. Aby paznokcie były gładkie i lśniące, po wykonanym zabiegu wystarczy przetrzeć je raz jeszcze odtłuszczaczem.

Zestawy do manicure hybrydowego dostępne są w oferice Chiodo.pl