Dom i Wnętrze

Kuchnia biała z drewnem — do jakich stylów mieszkania będzie pasowała?

Choć kuchnia biała z drewnem jest bardzo ciekawym rozwiązaniem pasować, będzie tylko do niektórych typów mieszkań, jak ma to miejsce w przypadku każdego stylu. Pewne aranżacje mieszkania lepiej przyjmą taki rodzaj kuchni, a inne mogą niekorzystnie wyglądać w takim zestawieniu. Kiedy warto stosować białe kuchnie z drewnem, a kiedy nie — odpowiedzi poniżej.

 

Kuchnia biała z drewnem — do jakich stylów pasuje?

Kuchnia biała z drewnem to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Z pewnością będzie dobry wyborem, gdy mamy otwartą kuchnię na salon lub inne pomieszczenia. Estetyka taka jest uniwersalna i nie jest dominująca. Dzięki tym cechom niezależnie od wystroju salonu zachowa swój indywidualny charakter i będzie doskonale się łączyła z drugim pomieszczeniem. Biało drewniane kuchnie doskonale pasować również będą do stylu skandynawskiego. Prostota, ciepło i jasne barwy — szczególnie drewna — np. miodowego sprawią, że kuchnia będzie wyróżniała się na tle stylu całego mieszkania, ale nie będzie kolidowała z głównym jego motywem. Kuchnie biało drewniane warto stosować również, gdy nasz dom urządzony jest w stylu angielskim lub posiada motywy roślinne.

 

Kiedy nie stosować tej aranżacji?

Choć aranżacja ta jest bardzo uniwersalna i sprawdzi się przy wielu typach wnętrz, istnieje również kilka, które nie będą znosiły tego stylu zbyt dobrze. Można zaliczyć do nich z pewnością lofty. Surowe wnętrze nie przyjmie białego koloru, choć niektóre typy drewna mogłyby pasować do loftowego charakteru. Kuchni takich nie warto urządzać, gdy nasze mieszkanie jest połączeniem betonu i szkła. Po raz kolejny drewno w niektórych wersjach mogłoby pasować, lecz biały kolor nie skomponuje się odpowiednio. Jeśli posiadamy z kolei mieszkanie urządzane w jaskrawych lub kolorowych barwach, to klasyczne drewno nie będzie pasowało do takiego designu, gdy biały kolor mógłby być wpleciony w główny styl mieszkania.

 

 

Roksana Sobczak

Dodaj komentarz

Kliknij i napisz komentarz