Dom i Wnętrze

Kłopotliwe skosy w pokoju młodzieżowym

Aranżacja pokoju młodzieżowego rządzi się swoimi prawami – ma być wyraziście, modnie i na czasie. O ile zaaranżowanie dużego pomieszczenia raczej nie sprawia większych kłopotów, o tyle adaptacja niewielkiego pokoju na poddaszu wymaga zastosowania sprytnych rozwiązań, które pozwolą na maksymalne zagospodarowanie kłopotliwej przestrzeni. Sprawdź, jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopaka na poddaszu!

Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Wbrew powszechnym opiniom, w pokojach na poddaszu tkwi spory potencjał! Największym walorem pokoju jest okno dachowe, które skutecznie rozjaśnia i ożywia przestrzeń. Pod oknem dachowym najlepiej ustawić łóżko. Zasypianie z gwiazdami rysującymi się nad głową będzie przyjemnym, codziennym doznaniem. Jeśli Twój syn zamiast łóżka preferuje praktyczną, rozkładaną kanapę, również warto ją ustawić właśnie pod skosem. Kolejną opcją na maksymalne wykorzystanie trudnodostępnej przestrzeni jest zapełnienie powierzchni niskimi półkami na książki, które szczelnie pokryją ścianę na całej jej długości. Taka opcja sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym spad nie tworzy z podłogą kąta ostrego, a jedynie załamuje się około pół metra nad podłogą.

Nowoczesne meblościanki

Nowoczesne salony meblowe oferują stylowe meblościanki, które idealnie wpasowują się we wnętrzarskie trendy w pokojach młodzieżowych. W salonach Gama dostępne są designerskie modele meblościanek składających się z wielu komponentów, które można dowolnie zestawiać. Meble Gama to nie staromodne meblościanki, ale komplety modułowe, które składają się z części o zróżnicowanych wielkościach i kształcie, dzięki czemu możesz kreatywnie dopasować meble dokładnie do wymiarów swojego pomieszczenia.