Ciekawe

Kilka rad dla amatorów fotografii

W ostatnich latach rozpowszechniła się opinia, że każdy posiadacz dobrego sprzętu może być fotografem. Ale czy na pewno drogi aparat wystarczy, żeby zrobić idealne zdjęcie? Niestety, mało osób zdaje sobie sprawę, że fotografia to sztuka, której tajniki mistrzowie zgłębiają latami. Żaden, nawet najlepszy sprzęt nie zamaskuje braków w technice. Mamy dla Ciebie kilka rad, dzięki którym rodzinne albumy zapełnią się klimatycznymi i udanymi ujęciami.

Fotografia postaci

Uwiecznianie osób, szczególnie w ruchu, jest nie lada wyzwaniem.  Przede wszystkim, unikaj „ćwiartowania” sylwetki w kostkach, nadgarstkach czy kolanach, aby nie stworzyć nienaturalnego efektu. Nie musisz umiejscawiać modela w środku kadru – poszukaj ciekawego punktu widzenia, które urozmaici zdjęcie i doda mu swoistej magii. Ostrość zawsze ustawiaj na oczy osoby fotografowanej. Kompozycja zdjęcia będzie harmonijna i przyjemna w odbiorze, jeśli poszukasz ciekawej perspektywy. Nie bój się kucać, kłaść przed fotografowanym obiektem czy wchodzić na wyższe punkty, żeby złapać idealne ujęcie!

Wybierz dobry moment

Piękna, słoneczna pogoda z pozoru sprzyja artystycznym kadrom… Nic bardziej mylnego! Duże nasłonecznienie, zamiast świetlistej aury na zdjęciach, zaowocuje nieestetycznymi cieniami. Ciekawsze efekty uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na fotografię w cieniu.

Każdy pasjonat fotografii powinien zadbać o odpowiednią oprawę swoich prac. Tradycyjne albumy powoli ustępują miejsca fotoksiążkom, które prezentują zdjęcia z zachowaniem najwyższej jakości obrazu. Fotoksiązka CEWE to nowoczesna księga zadrukowana własnymi pracami według indywidualnego projektu. Wiele wariantów formatów, możliwość wyboru papierów i zaprojektowanie każdej strony według własnego pomysłu to oryginalny i niezwykle estetyczny sposób na wyeksponowanie walorów swoich zdjęć.