Dom i Wnętrze

Kiedy przychodzą niespodziewani goście… Pufy otwierane, taborety, krzesła

Kiedy przychodzą niespodziewani goście...

Zazwyczaj kompletując meble do mieszkania skupiamy się na zestawach wypoczynkowych do salonów i pokojów dziennych, stołach jadalnych i krzesłach, opcjonalnie również na taboretach czy krzesełkach w kuchni. Kiedy jednak w mieszkaniu pojawiają się niespodziewani goście w popłochu szukamy dodatkowych miejsc do siedzenia. Warto pomyśleć o takich sytuacjach zawczasu. Rozwiązań jest wiele!

Krzesła i taborety

Najczęściej wykorzystywanym patentem są krzesła rozkładane – kiedy nie są one potrzebne najzwyczajniej chowamy je do szafy czy też za drzwi. Ich zaletą jest fakt, że po złożeniu zajmują naprawdę niewiele miejsca, przez co możliwe jest wciśnięcie ich w najmniejsze szpary. Innym rozwiązaniem są pufy otwierane. Współcześnie projektanci mebli oferują nam wiele ciekawych modeli, wykorzystując do ich tworzenia drewno, materiały tekstylne i wiele innych. Pufki w swoim wnętrzu posiadają wolną przestrzeń, przez co dodatkowo zyskujemy miejsce do przechowywania niewielkich przedmiotów (np. ładowarek).

Miejscem do siedzenia okażą się także pufki wypełnione granulatem. Takie pufy – szczególnie w rozmiarach XXL – pozwalają nie tylko na przybranie wygodnej pozycji siedzącej, ale i na pozycje wpół leżące!