Zdrowie i Uroda

Jędrna i elastyczna skóra twarzy – jak zachować jej młodość?

Zadbana i jędrna skóra świadczy o naszym zdrowiu i młodym wieku. Niestety, na jej stan wpływa szereg czynników, takich jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska. Wrogiem naszej skóry jest również upływający czas. Jak zahamować proces starzenia i cieszyć się młodzieńczym wyglądem? Medycyna estetyczna daje prostą odpowiedź na to pytanie!

 

Dlaczego skóra staje się przesuszona i podatna na uszkodzenia?

Za stan naszej skóry odpada w dużej mierze kwas hialuronowy – substancja ta jest odpowiedzialna za łączenie cząsteczek wody w komórkach. Wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego kurczy się, co przekłada się na pogorszenie stanu skóry. Przesuszenie, brak elastyczności, podatność na uszkodzenia – to tylko niektóre z objawów. Z czasem pojawiają się również pierwsze zmarszczki, które szpecą twarz i wizualnie dodają jej lat. Czy ten proces można zahamować?

 

Czy drogeryjne kosmetyki pomogą?

Zdecydowanie nie – kremy, balsamy i olejki działają powierzchniowo, przez co nie mogą realnie wpływać na stan naszej skóry. Chcąc przywrócić młodość skóry i zahamować jej proces starzenia trzeba działać głębiej. Pomoże nam w tym medycyna estetyczna. O jej możliwościach przeczytać można na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Zabiegi medycyny estetycznej, które przywrócą młodość

Wybierając zabiegi medycyny estetycznej zapewniamy sobie gwarancję pięknej skóry. Kwas hialuronowy pozwoli na spłycenie zmarszczek, umożliwi poprawienie konturu i wypełnienie ust. Jest także wykorzystywany do przywracania ostrości owalu twarzy. Efekty zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego widoczne są od razu – skóra jest widocznie wygładzona, a zmarszczki spłycone. Działanie kwasu hialuronowego utrzymuje się kilka miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

ortodoncja katowice chirurg szczękowy Kraków