Ciekawe

Jazda konna – zapewnij sobie bezpieczeństwo

Jeździectwo to dostojny, elegancki sport, który daje dużo satysfakcji i jest źródłem drogocennych korzyści dla naszego zdrowia. Z drugiej strony, opanowanie techniki jazdy i zbudowanie z koniem porozumienia wymagają długich i męczących treningów. Początki przygody z jeździectwem mogą być trudne, naznaczone kontuzjami i porażkami. Aby zniwelować ryzyko wystąpienia sytuacji narażającej  nas na niebezpieczeństwo, należy zawsze stosować się do zasad ostrożności.

Odpowiedni strój

Zanim pierwszy raz wsiądziesz na konia, niezbędne jest zaopatrzenie się w komfortowy, ochronny strój. Najważniejszym elementem wyposażenia jeźdźca jest kask, który ochroni najważniejszą część naszego ciała podczas ewentualnego upadku. Dobry, atestowany kask powinien mieć twardą, grubą skorupę, wyściełaną od wewnątrz miękkim materiałem amortyzującym i wchłaniającym pot. Daszek koniecznie musi być wykonany z elastycznego tworzywa, które podczas upadku ochroni nos przed złamaniem.

Przede wszystkim wygoda!

Kolejnym niezbędnym elementem stroju są bezszwowe, wygodne bryczesy, które nie będą ślizgać się po skórzanym siodle. Większość bryczesów posiada skórzane elementy, tak zwane leje, które są dodatkową ochroną dla nóg. Buty powinny mieć 1-2-centymetrowy obcas, który będzie zapobiegał ześlizgiwaniu się stopy ze strzemion. Najbardziej praktycznym wyborem są modele do kolan, które zapobiegają ocieraniu łydek jeźdźca o pasek od strzemion. Alternatywą są czapsy, ochraniacze na łydki wykonane z zamszu lub ze skóry, które zapobiegają obtarciu łydki przez puślisko.

Wybierając wszystkie akcesoria jeździeckie, warto kierować się jakością i korzystać z usług doświadczonych i cenionych sklepów. Sklep jeździecki Equishop oferuje kompletny sprzęt najwyższej jakości zarówno dla sportowca, jak i dla konia.