Ciekawe

Jak zaaranżować ogród naszych marzeń?

Jak zaaranżować ogród naszych marzeń?

Ogród to przestrzeń idealna do wypoczynku – możemy tam przesiadywać, uprawiać sporty, pielęgnować rośliny. Ilość możliwości jest naprawdę olbrzymia. Od czego zacząć? Z pewnością na początek warto będzie zastanowić się, jakie są nasze potrzeby.

Jeśli pragniemy stworzyć w ogrodzie przyjemne miejsce do siedzenia, grillowania – konieczne będzie stworzenie odpowiedniego podłoża (kafle, kostka, podwyższony podest z drewnianym parkietem). Możliwości jest sporo, musimy jednak pamiętać o zmiennych warunkach atmosferycznych i o tym, aby wybrane podłoże było odporne na duże amplitudy temperatur.

Ważny jest także trawnik – obecnie największym zainteresowaniem cieszą się trawniki rozwijane z rolek. Znajdziemy je w topowych sklepach ogrodniczych lub wprost u producentów. Wyłożenie takiej rolki nie sprawi nam żadnego problemu, a dodatkowo taka trawa wyglądać będzie naprawdę pięknie.

Pamiętajmy także o oświetleniu w ogrodzie – pomogą nam w tym liczne lampy ledowe oraz lampiony, które możemy umieszczać zarówno na ziemi, jak i na oryginalnych podstawkach, parapecie okna. Z pewnością staną się one interesującą ozdobą!

Meble ogrodowe

Kluczowym elementem wypoczynku w ogrodzie są bez wątpienia meble ogrodowe. Znajdziemy je w sklepach budowlanych, ogrodniczych, ale także w supermarketach. Przekonujemy jednak, że najpewniejszym zakupem będzie zamówienie mebli ogrodowych u producentów tego rodzaju produktów. Oferują oni wysoką jakość wykonania swoich mebli, a dodatkowo wykorzystują wyłącznie materiały odporne na uszkodzenia, zarysowania, zmienne warunki atmosferyczne. W sklepach producentów znajdziemy najczęściej meble wykonywane z technorattanu czy z aluminium, w tym: sofy, fotele, krzesła, niewielkie stoliczki kawowe, stoły, huśtawki i wiele innych.

Źródło: gardenspace.pl.