Dom i Wnętrze

Jak dbać o meble z naturalnego rattanu?

Wyplatane z naturalnego rattanu krzesła, sofy, lampiony czy fotele są mile widziane w każdym ogrodzie i salonie. Stylowe, subtelne meble i dodatki wnoszą do przestrzeni naturalny szyk i ciepło, które ciekawie przełamuje chłód nowoczesnych kompozycji. Aby wyroby z rattanu na długo zachowały swój nieskazitelny wygląd, należy poświęcić im odrobinę uwagi. Jak dbać o meble z naturalnego rattanu? Sprawdź!

 

Z daleka od wody!

Podstawą codziennej pielęgnacji mebli wyplatanych z rattanu jest usuwanie z nich kurzu. Do odkurzania najlepiej używać specjalnej miotełki, odkurzacza z wąską końcówką, szczotki nylonowej lub ryżowej. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie myć mebli i dodatków dużą ilością wody lub myjkami parowymi. Jeśli czyszczenie na sucho nie wystarczy, mocno zabrudzone meble należy delikatnie przetrzeć szmatką lekko zwilżoną wodą. Zanim ponownie użyjesz mebli poczekaj, aż dokładnie wyschną.

Aby ulubione meble i dodatki były odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, konieczne jest regularne impregnowanie ich specjalnymi środkami przeznaczonymi do konserwacji i pielęgnacji naturalnych materiałów.

 

Pokrowce na meble

Rattanowe meble ogrodowe wymagają szczególnej dbałości o ich strukturę. Aby zminimalizować wpływ czynników zewnętrznych na ulubiony komplet, warto zainwestować w pokrowce, które zabezpieczą nieużywane meble. W dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziesz wysokiej jakości pokrowce wykonane z poliestru i membrany. Dwuwarstwowy materiał jest nieprzemakalny, a jednocześnie zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu pod przykryciem nie rozwijają się szkodliwe dla mebli bakterie, grzyby i pleśń. Więcej informacji na temat pielęgnacji mebli z rattanu znajdziesz na stronie vimine.pl

Roksana Sobczak

Dodaj komentarz

Kliknij i napisz komentarz