Dom i Wnętrze

Ekologia w naszych domach – jak chronić środowisko każdego dnia?

Proekologiczne zachowanie jest dzisiaj konieczne – segregowanie śmieci to absolutne minimum, aby zachować czystość najbliższego otoczenia. W jaki sposób możemy dbać o przyrodę wokół nas? Okazuje się, że jest wiele możliwości, które nie będą wymagać od nas wielu poświęceń.

Plastik – Twój wróg!

Największym problemem w naszych domach jest plastik. Tworzywo to wiele lat temu stało się uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu problemów i zagadnień. Dzisiaj mamy z nim olbrzymi problem! Utylizacja czy recykling plastiku to jednak nie jedyna opcja. My sami możemy decydować jak wiele tego tworzywa znajduje się wokół nas poprzez proste decyzje. Pierwszym krokiem powinno być całkowite wyeliminowanie reklamówek plastikowych – każdego dnia przynosimy je ze sklepów. Zamiast ich warto wykorzystać klasyczne torby papierowe – są one znacznie trwalsze od reklamówek, dodatkowo nie zagrażają środowisku naturalnemu, a po ich zniszczeniu wystarczy wrzucić je do pojemnika na makulaturę. Proste!

Papierowe torby nie tylko na zakupach

Okazuje się, że wykorzystanie papierowych toreb może być znacznie szersze. Producenci tacy jak induplo.pl oferują nam papierowe torby prezentowe, elegancko ozdobione, idealne do zapakowania prezentu dla bliskiej osoby.

http://energoefekt.com.pl http://monsterfunk.com http://adoptastate.org/jakie-modulowe-meble-ogrodowe-wybrac/