Technologia

Dlaczego warto inwestować w ściany nośne prefabrykowane?

Największą zaletą ścian nośnych prefabrykowanych jest bez wątpienia ich łatwy i szybki montaż, dzięki czemu możemy realnie skrócić czas inwestycji nawet do kilkunastu tygodni. Warto wspomnieć również i o tym, że prefabrykowane ściany betonowe można śmiało stosować w wielu różnych układach konstrukcyjnych, dzięki czemu ściany prefabrykowane można stawiać nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale również w budownictwie przemysłowym. Bardzo wielu projektantów korzysta z dobrodziejstwa prefabrykatów również przy tworzeniu projektów architektonicznych. Bardzo dużym plusem jest także niesłychana trwałość konstrukcji oraz termoizolacja.

Dlaczego warto inwestować w ściany prefabrykowane?

Prefabrykowane ściany betonowe mają bardzo wiele zalet, zwłaszcza jak porówna je się z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Dzięki olbrzymiej elastyczności w doborze rozmiaru poszczególnych ścian, mamy możliwość dowolnej lokalizacji otworów okiennych i drzwiowych. Każdy projekt możemy dowolnie dostosować do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Nośne prefabrykowane ściany betonowe montuje się zazwyczaj z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu w postaci dźwigu. To właśnie dzięki niemu możliwe jest postawienie gotowego domu nawet w przeciągu jednego dnia roboczego. Na naszym rynku jest nie tylko coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują prefabrykowane ściany betonowe, ale również coraz więcej specjalistycznych ekip, które zajmują się transportem i montażem.

Stropy z płyt prefabrykowanych

Prefabrykowane płyty betonowe znacząco przyśpieszają również wykonanie stropów. Po przywiezieniu płyt na budowę wymagane jest wyłącznie oparcie ich na ścianach i wykonania wieńców stropowych. Gotowe stropy z prefabrykatów nie wymagają deskowania i stosowania specjalnych podpór montażowych. Co najważniejsze można z nich korzystać od razu po ułożeniu. W dzisiejszych czasach prefabrykatami są nie tylko płyty kanałowe, ale również zbrojone płyty. Największą zaletą stropów z płyt prefabrykowanych jest szybkość wykonania, doskonała izolacyjność akustyczna oraz możliwość obciążenia zaraz po ułożeniu. Dla wielu osób olbrzymią zaletą będzie także równa powierzchnia, która znacząco ułatwia tynkowanie. Pamiętać należy również i o tym, że prefabrykowane stropy dają nam możliwość wykorzystania specjalnych kanałów do prowadzenia instalacji. Rozwiązanie to ma jednak nie tylko zalety, ale również kilka wad. Największą z nich jest to, że montaż wymaga przeważnie użycia ciężkiego sprzętu (dźwigu) oraz to, że stropy z płyt prefabrykowanych są w Polsce trudno dostępne, ponieważ mało firm zajmuje się ich produkcją.
Zapraszam po więcej informacji na stronęprefabrykowane ściany betonowe.