Ciekawe

Czym powinien charakteryzować się dobry wąż hydrauliczny?

Czym powinien charakteryzować się dobry wąż hydrauliczny?

Każdy przewód hydrauliczny, który działa w układzie hydrauliki siłowej, musi być wytrzymały i odporny na działanie różnych czynników. Dotyczy to także przewodów przemysłowych czy klimatyzacyjnych. Co wobec tego trzeba wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze przewody, żeby nie uległy szybko zniszczeniu?

Na co narażone są przewody?

Przewody narażone są przede wszystkim na ciepło, zimno, promieniowanie UV i wszelkie inne warunki środowiskowe. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że ciepło czy zimno mogą mieć ekstremalny charakter.

Jeśli dojdzie do pożaru, to przewody zostają narażone także na niszczącą siłę ognia. Zagraża im także ciepło pochodzące z pozostałych elementów maszyny, na której przewód został zamontowany. Poza tym przewody narażone są także na tarcie mechaniczne.

Zwróćmy uwagę na powłokę

Ze względu na specyficzne warunki najlepiej jest zdecydować się na węże odpowiednie dla danej aplikacji. Standardowy wąż składa się z kilku warstw gumy, wulkanizowanych razem. Jego powłoka pełni funkcję ochronną. Zapobiega uszkodzeniu struktury węża w wyniku tarcia. Izoluje także płyn wewnątrz węża od wpływu temperatury. Jednak nie zawsze taki wąż okazuje się wystarczający.

Wybierzmy odpowiedni rodzaj powłoki

Zdecydujmy się na ten rodzaj powłoki, której parametry są najważniejsze dla specyfiki danego środowiska i charakteru pracy. W zakresie powłok interesującą propozycję przedstawia Fluiconnecto. Oferują oni na przykład: powłokę SHARC (Super High Abrasion Resistant Cover, polecana na przykład do górnictwa, o wysokiej wytrzymałości na ścieranie mechaniczne).

Fluiconnecto nie tylko oferuje elastyczne przewody różnych typów, wraz z oprawkami i końcówkami, ale także profesjonalne usługi z zakresu hydrauliki, na przykład zakuwanie węży hydraulicznych Fluiconnecto.