Dom i Wnętrze

Czy meble ogrodowe z rattanu nadal są modne?

Czy meble ogrodowe z rattanu nadal są modne?

Czym jest rattan nie trzeba tłumaczyć – jeszcze kilkanaście lat temu rattan stanowił dość częsty widok w naszych ogrodach. Dzisiaj spotkamy go znacznie rzadziej, co wynika przede wszystkim z faktu wysokiej ochrony środowiska oraz pozyskiwania pnączy rattanowych z upraw o ściśle określonych metodach uprawy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe było uniknięcie katastrofy ekologicznej.

Meble rattanowe dzisiaj

Nie jest prawdą, że niemożliwe jest kupienie mebli rattanowych dzisiaj – znajdziemy je przede wszystkim w ofercie topowych producentów. Meble ogrodowe z rattanu tworzone są z olbrzymią precyzją i dbałością o detale. W kolekcjach rattanowych znajdziemy przede wszystkim profilowane, wygodne fotele, fotele bujane, krzesła, niewielkie stoliki, ale również kosze czy lampiony.

Meble rattanowe możemy wykorzystywać zarówno w ogrodach, jak i na tarasach Wiele osób chętnie wykorzystuje je również w oszklonych oranżeriach, które stanowią interesującą wersję ogrodu zimowego. Faktem jest, że o meble rattanowe musimy dbać z większą uwagą. W przypadku deszczu czy zmiennej pogody konieczne jest ich schowanie pod dach lub też zabezpieczenie pokrowcami. Czyszczenie powierzchni mebli rattanowych odbywa się przy użyciu niewielkich, suchych ściereczek czy miotełek.

Czy meble rattanowe zapewnią nam komfort?

Zdecydowanie tak – współcześnie projektanci dokładają wszelkich starań, aby meble tego typu były dopasowane do oczekiwań klienta. Dodatkowo możliwe jest ich urozmaicenie poprzez stosowanie wysokiej klasy poduszek, narzut, siedzisk. Możliwości jest wiele. Dodatkowo wybierając takie dodatki możemy skutecznie zmieniać aranżacje, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Meble ogrodowe z rattanu znajdziemy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Kupując w tych drugich możemy mieć pewność, że zamówiony i opłacony towar zostanie dostarczony wprost pod nasze drzwi.