Dom i Wnętrze

Ciesz się latem pod pergolą!

Zbliżające się lato sprawia, że coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wysokie temperatury i słońce zachęcają do odpoczynku w ogrodach czy na tarasach. Dysponując taką przestrzenią wypoczynkową możemy stworzyć miejsce idealne do relaksu dla wszystkich domowników. Jakich elementów użyć? Gdzie szukać inspiracji na interesujące rozwiązania?

 

Odpoczynek w cieniu

Relaks wśród zieleni to najlepszy sposób na upalne popołudnie. Decydując się na stworzenie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie musimy pamiętać o tym, że musi być ono dostosowane do naszych potrzeb. Pierwszym krokiem zazwyczaj jest kupienie odpowiednich mebli ogrodowych. Liczne komplety znajdziemy u topowych producentów. Zwracajmy uwagę na jakość mebli – muszą być one wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne i wnikanie wilgoci.

 

Dlaczego warto zainwestować w pergolę?

Najważniejszym aspektem pergoli jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz możliwość skrycia się użytkowników w komfortowym cieniu. Budowa pergoli pozwoli również wspaniale wypełnić przestrzeń wypoczynkową, wyróżnić ją, sprawiać, że stanie się ona znacznie ciekawsza. Nowoczesne pergole tworzone są w taki sposób, aby w funkcjonalny sposób uzupełnić taras czy ogród.

 

Wznosimy pergolę tarasową!

Konstrukcja pergoli nie jest skomplikowana: na aluminiowej, antykorozyjnej konstrukcji umieszczono ruchomą osłonę. Pergola tarasowa z ruchomą osłoną to idealne rozwiązanie, kiedy pragniemy cieszyć się wspaniałą pogodą na świeżym powietrzu. Użytkownik sam decyduje o ustawieniu dachu i o tym, jak wiele słońca ma wpadać pod pergolę. Dachy mogą być tworzone z aluminiowych elementów lub też poliestrowej tkaniny pokrytej warstwą poliuretanu. Pod pergolą ustawmy wybrany wcześniej komplet meblowy i cieszmy się wspaniałą aurą wokół!