Ciekawe

Chanca Piedra – zioło idealne dla osób cierpiących na kamicę żółciową?

Chociaż w dzisiejszych czasach powszechnie polega się na medycynie klinicznej i syntetycznych lekach, coraz częściej ludzie zwracają się ku naturze. Zainteresowanie substancjami naturalnymi rośnie też w świecie akademickim, a współczesne badania potwierdzają skuteczność ludowych terapii. Od lat 60. XX wieku sporym zainteresowaniem cieszy się zioło o tajemniczej nazwie Chanca Piedra, które — jak udowodniono — skutecznie leczy między innymi kamicę żółciową.

Zioło stosowane przez starożytnych odkrywane na nowo

Chanca Piedra to zioło znane ludzkości od tysięcy lat. Wykorzystywane jest nie tylko w ludowej medycynie ameryki Łacińskiej, ale także w tradycyjnej medycynie chińskiej czy medycynie ajurwedyjskiej. Nazwa tego zioła oznacza dosłownie „łamacz kamienia” gdyż charakteryzujące Chanca Piedra właściwości usuwania między innymi kamieni żółciowych znane były mieszkańcom Ameryki Łacińskiej już od bardzo dawna.

Potężna siła w niskiej cenie

Chanca Piedra właściwości zdrowotnych posiada niezwykle wiele. Poza kamicą żółciową likwiduje też kamicę nerkową, działa przeciwzapalnie, regeneruje wątrobę, a także umożliwia skuteczną walk e z rozmaitymi pasożytami. Trwają też badania nad wykorzystaniem tego zioła w terapii AIDS i wirusowego zapalenia wątroby typu B. Chcącym kupić zioło chanca piedra cena wydaje się zazwyczaj niezwykle atrakcyjna, gdyż nie należy do wygórowanych, zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę olbrzymią skuteczność tej rośliny w walce z kamieniami żółciowymi. Nie tylko usuwa ona kamienie już istniejące, ale także zapobiega formowaniu się nowych, gdyż reguluje pracę wątroby.

Sposoby stosowania oraz preparaty z Chanca Piedra

Towarzysząca Chanca Piedra cena przystępna niemal dla każdego sprawia, że chętnie sięga się po to zioło w formie naturalnej w postaci suszonego ziela lub ziela zmielonego. Można też kupić suplement diety – Chanca Piedra to wszak coraz popularniejszy składnik wielu preparatów. Skuteczność zarówno ziela, jak i suplementów, jest niezwykle wysoka, jednak suplement jest mniej problematyczny w aplikacji, gdyż dostępny jest w formie wygodnych kapsułek. Ziele stosuje się w formie zaparzonej, zalewając dwie łyżeczki liści zimną wodą i doprowadzając je do wrzenia, gotując je następnie przez kilka minut. Aby zaoszczędzić cenny czas, warto wiec zakupić suplement diety – Chanca Piedra w takiej formie to więc świetny wybór dla osób ceniących sobie komfort stosowania tej rośliny.