Dom i Wnętrze

Aranżacje w szarej tonacji

Szarość jeszcze do niedawna kojarzyła się ze smutkiem i ponurym otoczeniem. Współczesna estetyka odzyskuje szary kolor dla codziennych aranżacji i nadaje mu szczególną rangę. Przecież ta barwa ma naprawdę spory potencjał plastyczny. Przepięknie łączy się z zielenią, różem czy fioletem. Występuje w wielu odcieniach. Jasny szary to świetne tło dla wszelkich pasteli. Rozumieją to poszukiwacze modowych zestawień, ale także styliści wnętrz. Także w dzisiejszych ogrodach szarość pojawia się coraz częściej, zyskując niejednokrotnie znaczenie elementarne.

Betonowy zawrót głowy

Nie tylko szarość przeżywa swój renesans. Także beton jako motyw aranżacyjny. Przez długi czas przywodził na myśl monotonne blokowiska. Dzisiaj beton, zwłaszcza w wersji architektonicznej, staje się podstawą designerskich kompozycji wnętrzarskich czy ogrodowych. Szary kolor w tej wersji prezentuje się dosyć surowo i chłodno. Często idzie w parze z modną stylistyką industrialną. Łatwo ją przełamać. We wnętrzu – kolorowym kompletem mebli tapicerowanych. W ogrodzie –  wielobarwnym nasadzeniem kwiatowym.

Aluminiowy zestaw ogrodowy

Szarość to także kolor aluminium, który nowoczesnej interpretacji poddaje marka Zumm: zumm.pl. Przykładem takiego nieszablonowego projektu jest zestaw ogrodowy z aluminium. Doskonały na taras czy na patio. Ale świetny także do niebanalnego wnętrza firmowego czy do salonu. Przekonamy się sami, że szary kolor może mieć bardzo artystyczne ujęcie, a ten artyzm łatwo wprowadzić do wybranego przez nas miejsca.

Jasnoszare meble drewniane

Bardzo efektownie wyglądają także elementy drewniane pomalowane na szaro. Na przykład weranda, taras, schody zewnętrzne. Osiągamy w ten sposób nieco rustykalny charakter. Natomiast we wnętrzach coraz częściej spotkać można jasnoszare meble w stylu skandynawskim. Stanowiące świetną bazę do dalszych działań aranżacyjnych.

http://lacatedralstudios.org http://magicflvacation.com http://castle-cgi.com